Інгулецький ГЗК відзначає День народження

Наймолодшому гірничо-збагачувальному комбінату Криворіжжя  — Інгулецькому ГЗК — виповнюється 57 років.

Свій День народження підприємство Метінвесту зустрічає у складних умовах воєнного часу.

Проте згуртований колектив комбінату залишається на виробництві, підтримує потужності та мужньо стоїть на передовій економічного фронту України.

Інвестуємо у розвиток

За минулий трудовий рік Інгулецький ГЗК реалізував масштабну інвестиційну програму, основним напрямком якої було технічне переоснащення підприємства. У серпні 2021 року завершилась реалізація одного з ключових стратегічних проєктів компанії – введення в експлуатацію нового тракту рудної циклічно-потокової технології. Перспективна технологія дозволила підприємству будувати довгострокові плани з видобутку залізної руди та зменшити техногенне навантаження на довкілля.

Серед ключових проєктів минулого року – модернізація основного технологічного обладнання. Для стабільної роботи дробильної фабрики були придбані і встановлені три нових дробарки. На рудозбагачувальних фабриках №1,2 оновили насосне обладнання та барабани сепараторів. Продовжуються роботи з будівництва пульпонасосної станції №4 першої черги хвостосховища.

Парк гірничої техніки ІнГЗК поповнився екскаватором ЕКГ-12, а для обробки технологічних доріг у кар’єрі були придбані три поливально-зрошувальні машини.

Загалом у минулому році компанія Метінвест інвестувала у модернізацію і розвиток виробництва на ІнГЗК 102 млн доларів.

На шляху до цифровізації виробництва

Підприємство впевнено йде до цифровізації виробничих процесів. Для підвищення об’ємів виробництва якісного залізорудного концетрату на дільниці магнітно-флотаціонного збагачення РЗФ-2 впроваджується система комп’ютерного зору Visio Froth. З допомогою експертної системи можна контролювати якість і впливати на збільшення об’ємів виробництва концентрату.

Також у минулому році стартував крупний проєкт із запровадження автоматизованої системи управління гірничотранспортним комплексом. Його мета – забезпечити контроль, оптимізацію бурових та виїмково-навантажувальних робіт.

Охорона праці на особливому контролі

Безпека праці і здоров’я робітників були і лишаються у фокусі уваги на Інгулецькому комбінаті. У 2021 році підприємство вибороло перемогу у конкурсі на здобуття премії генерального директора Групи Метінвест Юрія Риженкова в номінації «Охорона здоров’я». В рамках програми у здоровпунктах цехів технологічного автотранспорту, кар’єру, дробильної фабрики та рудозбагачувальної фабрики №1 встановлені сучасні електронні системи медоглядів (ЕСМО).

На підприємстві відкрили новий навчальний полігон для підготовки до дій з ліквідації пожежі, надзвичайних ситуацій та аварій. Реалізували проєкт «Безпечний робочий простір». Також протягом року провели 12 протиаварійних тренувань на відпрацювання навичок персоналу на реагування у позаштатних ситуаціях. Спеціалісти компанії FAST навчили робітників цехів комбінату прийомам надання першої допомоги.

Екологічні ініціативи ІнГЗК

Особливої уваги заслуговують екологічні проєкти, що реалізуються на Інгулецькому ГЗК.

Серед заходів, що запобігають пилоутворенню  найбільш ефективні методи скельного привантажу, намиву сухах поверхонь та зрошення автодоріг та забоїв з додаванням ефективних реагентів.

На підприємстві активно застосовують зелені технології. Зісівають житом карти хвостосховища, укоси відвалів озеленюють степовими травами. Протягом 2021 року за ініціативи підприємства було висаджено 6 тисяч зелених насаджень. Ще 400 тополь на території селища Вільний-2 посадили вже цієї весни.

Робочий побут: комфорт і безпека

Інгулецький ГЗК традиційно у колі лідерів серед підприємств Метінвесту щодо якісної організації робочого побуту. Були покращені побутові умови для працівників кар’єру, залізничного цеху, рудозбагачувальної фабрики №2 та управління якості. У цих підрозділах були відремонтовані душові комплекси, кімнати гігієни, будівля станції централізації та блокування.  Для комфорта працівників у цехах підприємства встановили антишумові кабіни з нарядними для проведення нарад та обладнаними кімнатами прийому їжі. Для перевезення робітників на підприємство придбали шість сучасних вахтових автомобілів.

У 2021 році на покращання робочого побуту на Інгулецькому ГЗК компанія Метінвест спрямувала  50 млн гривень.

Допомога медичним закладам

Протягом багатьох років Інгулецький ГЗК надає системну допомогу міській лікарні №17, що знаходиться на житломасиві Інгулець. Цей медзаклад віддалений від центру міста, проте завдяки підтримці промислового підприємства Метінвесту, його технічне оснащення  знаходиться на високому рівні.

У минулому році  за участі ІнГЗК лікарня була забезпечена системою подачі кисню для лікувальних корпусів. Підприємство допомогло відремонтувати бокси інфекційного відділення та придбати портативний рентгенологічний апарат.

В умовах воєнного стану лікарня виконує функції шпиталю. Інгулецький ГЗК координує забезпечення закладу необхідними медикаментами і матеріалами, які надає компанія Метінвест і Фонд Ріната Ахметова.

Суворі реалії – оптимальні рішення

Сьогодні підприємство продовжує виробляти високоякісний залізорудний концентрат, який користується попитом у металургів країн Європи, Азії і Африки. Нині вирішується питання зміни логістичних маршрутів доставки продукції іноземним партнерам.

З перших днів війни Інгулецький ГЗК надає всебічну допомогу Збройним силам України і територіальній обороні технікою і матеріалами для укріплення рубежів Кривого Рогу. Волонтери підприємства збирають та сортують речі першої необхідності і харчі для захисників та вимушених переселенців. Увесь колектив об’єднався заради єдиної мети – перемоги України.

«Ми відзначаємо 57-річчя нашого підприємства у незвичних і складних умовах. Але це не заважає нам відчувати головне – підтримку колег та єдність. Як показує практика, для колективу комбінату немає нічого неможливого. І це доводимо щоденно. Кожен новий виклик робить нас ще сильнішими, додає мудрості та надає сил для підкорення нових вершин, а накопичений безцінний досвід та майстерність дозволяють виконувати найскладніші завдання. Цей день народження ми зустрічаємо самовідданою працею та вірою у світле майбутнє для нашого підприємства, робимо свій великий внесок у побудову країни майбутнього – незалежної України. Щиро вдячний кожному працівнику комбінату за відданість своїй справі, сталу витримку та незламну силу духу. Бажаю всім мирного неба, здоров’я, благополуччя, щастя та добра», — відзначив генеральний директор Інгулецького ГЗК Олександр Герасимчук.