Ірина Туровська: «Хочу, щоб робота депутата стала бажаною для української молоді»

Громадський діяч та політик Ірина Туровська — з тих жінок, яких можна назвати воїтельницями. Її життя — це передусім боротьба за права інших людей, за долю батьківського краю. В ексклюзивному інтерв’ю «Вістям» Ірина Львівна поділилася власним баченням ситуації в рідному місті та Україні в цілому.

Ірино Львівно, як Вам вистачає на все часу: на депутатську діяльність, громадську роботу?

— На жаль, часу не вистачає! Катастрофічно! Тому й доводиться розподіляти його між важливим і терміновим. Деколи виникає почуття незадоволеності від того, що щось потрібно відкладати, обирати більш важливе.

Завдання депутата — організувати людей, роз’яснити їм їхні обов’язки? Чи щось іще?

—  Обов’язок депутата — представляти і захищати інтереси громадян. Я роблю спроби не тільки організовувати людей, але й навчати їх. Уже кілька років допомагаю реалізовувати житлово-комунальну реформу. Наш партійний національний проект, який розпочався з липня цього року і керівником якого я є, називається «Будь господарем свого будинку!» Основна мета — допомогти людям взяти керування будинком, в якому вони живуть, у власні руки. Стати ефективними і відповідальними власниками. Ми плануємо це робити передусім шляхом системного розтлумачення норм чинного законодавства. Проводимо зустрічі, роз’яснюємо норми нового законодавства в сфері житлово-комунальних послуг, запрошуємо на тематичні семінари. Найближчий такий семінар «Збори співвласників» відбудеться в Кривому Розі 26 вересня. Я ж готова виїжджати у будь-яке місто для проведення навчань. Запрошуйте!

— Сесійний рік розпочато. Як вважаєте, чим він буде особливий, очікуєте жорсткої боротьби?

— Мабуть, що так. Але вважаю, що «політичні ігрища» відбувалися й раніше — тож і зараз — не рідкість. Та я стою поза цією «боротьбою». Намагаюся просто чесно виконувати свої обов’язки. та й вірю, що «брудною» її роблять брудні люди, бо ж політика — це мистецтво компромісів, а не «договорняків». Сподіваюся, що в політику приходитимуть молоді, талановиті, патріотичні люди. Дуже хочу, щоб вони йшли не під гаслами «Хто ж — як не ми», як на боротьбу,як на війну! Я хочу, щоб робота політика, депутата не прирівнювалася до бруду, а ставала шанованою, відповідальною і бажаною для української молоді.

— На жаль, чимало наших громадян звикли до утриманства і вважають, що місцева влада повинна вирішувати їхні побутові питання. Чи готові нині українці до дій власними силами?

— Вважаю, що людей, здатних адекватно діяти, впливати на владу, на жаль, одиниці. Їх ніби й досить, щоб не дати можливості саботажникам в українській владі зробити спробу повернути Україну в її минуле становище, та, попри це, дуже мало, щоб ефективно впливати на владу. За таких умов важливе завдання цих людей — навчати інших, поширювати свої ідеї, розвивати громадянське суспільство, щоб тих, хто здатен будувати країну, ставало все більше і більше.

Анфіса Букреєва-Стефко,

фото з особистого архіву Ірини Туровської