Кожен десятий українець хоче, щоб його дитина вчилася у Німеччині чи США

Майже половина жителів України – 48% – вважають, що в нашій країні є всі можливості отримати хорошу освіту. Такі дані показали результати соціологічного опитування компанії Research & Branding Group проведеного у травні 2016 року, повідомляє «Українська правда».

Ще 31% вважають, що гарна освіта в Україна має елемент везіння – її можна отримати, а можна і не отримати. І тільки 13% українських громадян упевнені, що в Україні неможливо отримати гарну освіту.

У порівнянні з результатами аналогічного дослідження, проведеного в 2010 році, число тих, хто високо оцінює якість української освіти, скоротилося на 7% і на стільки ж збільшилася кількість тих, хто розцінює можливість отримання хорошої освіти в Україні як «50 на 50».

Найбільше у високому рівні української освіти впевнені жителі Західної України (57%), а от серед мешканців східних областей таких найменше – 36%.

Велика частина українців хотіли б, щоб їх дитина отримала освіту в Україні (40%). Кожен десятий житель країни хотів би, щоб його дитина вчилася в Німеччині (9%) і практично стільки ж – в США (8%). Чверть опитаних вважають, що дитина повинна сама вибирати, де їй вчитися (24%).

Слід зазначити, що в порівнянні з 2010 р число тих, хто хотів би, щоб дитина вчилася в Україні, скоротилося на 12%, а число тих, хто схильний надати вибір місця навчання дитини, збільшилася на 9%.

Залежно від регіону проживання жителі південних і західних областей в більшій мірі налаштовані на вітчизняну освіту дітей, ніж жителі Центру і Сходу України (47-48% на Півдні і Заході проти 34-37% в Центрі і на Сході України).

Якщо говорити про те, яким повинен бути український ВНЗ, студентом якого жителі країни хотіли б бачити свою дитину, то думки розділилися: 17% віддають перевагу столичному ВУЗу, 19% – обласному, 18% – престижного і з традиціями. Ще близько третини опитаних (29%) згодні на будь-який, в якому буде можливість.

Добавить комментарий