Лікарі розповіли, чому корисно спати з домашніми улюбленцями

Часто власники чотирилапих не дозволяють їм ночувати в спальні, втім науковці все ж рекомендують відмовитися від цієї звички, повідомляє 24 канал.

Як виявилося, люди значно краще сплять вночі, якщо знають, що поруч із ними лежать їхні улюбленці. Але це можливо лише в тому випадку, якщо ваш собака спить біля ліжка, а не на ньому. Дослідження показали, що ніч разом із тваринами в одному ліжку знижує якість сну.

Науковці з’ясували, що багато людей вважають сон із тваринами в одній кімнаті психологічно більш комфортним і безпечним. Сьогодні власники собак більшу частину часу проводять далеко від них через роботу або навчання, тому прагнуть приділяти своїм улюбленцям максимум уваги тоді, коли знаходяться вдома.

Автори дослідження проаналізували 40 дорослих осіб, які не мають розладів сну, та які жили разом із собаками протягом 5 місяців. Учасники дослідження та їхні тварини носили спеціальні трекери вимірювання активності, за допомогою яких можна оцінювати якість сну протягом семи ночей.

«Багато людей помилково вважають, що наявність домашніх тварин в спальні порушує якість сну, – говорять учені. – Дослідження спростувало це припущення. Ставлення до того, щоб тварини спали в одній кімнаті з людьми, з часом змінюється, і саме тому деякі з нас не розлучаються зі своїми улюбленцями ночами. Психологічно вони відчувають себе більш впевненими, коли собака спить поруч, через що якість сну виростає «.

Результати показали, що сон в одній кімнаті з собакою був більш якісним незалежно від породи тварин. Однак такі результати були лише в тому випадку, коли улюбленець спав біля ліжка.