Літературні читання «Планета Павла Загребельного»

В аудиторії, яка носить ім’я видатного майстра художнього слова, випускника ДНУ Павла Загребельного, відбудуться читання, присвячені 92-ій річниці від дня його народження. Захід розпочнеться вступним словом проректора ДНУ з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді, професора Валентина Іваненка.

Прозвучать вірші дніпропетровських поетів Віктора Коржа «Планета Павла Загребельного» та Костя Дуба «Звитяжець Павло Загребельний», мелодійні українські пісні. Зі спогадами про письменника та його роботу на посаді редактора «Літературної України» виступить професор кафедри української літератури ДНУ Нінель Заверталюк. Доповідь гостя заходу – к. філол. наук, доц. Костя Дуба буде присвячена сатиричним мотивам у романі Павла Загребельного «Стовпотворіння». До уваги глядачів студенти 6 та 4 курсів українського відділення запропонують інсценізацію уривків з роману «Юлія, або Запрошення до самовбивства». Письменниця, засновник та головний редактор журналу «Січеслав», заслужений працівник культури України Леся Степовичка розповість про Павла Загребельного як хрещеного батька літературного часопису «Січеслав». До слова буде запрошений голова Дніпропетровської обласної організації НСПУ Володимир Луценко.

Заключне слово матиме декан факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ, професор Ірина Попова.

Учасники літературних читань зможуть ознайомитись із книжковою виставкою творів Павла Загребельного, фотоматеріалами й критичними нарисами.

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара

Добавить комментарий