Максим Семенов: «Сподіваємось на співпрацю у розвитку спорту»

Ексклюзивно «Вістям» керівник ГО «Асоціація Екстремальних Видів Спорту» Максим Семенов розповів, що він чекає від участі у Координаційній раді при ДніпроОДА.

Максиме, чому Ви, як керівник громадської організації, вирішили стати частиною Координаційної ради при обласній державній адміністрації?

Одне з наших завдань — розвиток тих видів спорту, які ми вважаємо цікавими, тому хочемо познайо­мити з ними людей. Прагнемо поділитись своїми знаннями, вміннями, навичками. Спорт — це також здоров’я та гарний наст­рій. Окремо намагаємося донести цей меседж до влади. Наша основна проблема — відсутність інфраструктури. Щоб не тільки популяризувати спорт серед громадян, але й мати змогу займатись ним на спеціально облаштованих майданчиках.

Лобіюючи таким чином інтереси молоді, ми зрозуміли, що нам пот­рібно співпрацювати із владою. Завдяки Координаційній раді при обласній державній адміністрації сподіваємося, що створимо спільну програму розвитку молодіжної культури та молодіжних видів спорту саме на території області. Уже відбулось засідання Координаційної ради. Ми познайомились із програмою розвитку громадянського суспільства, побачили один одного, обговорили деякі питання. Представники влади готові до співпраці. Наступне засідання Координаційної ради відбудеться у березні, тож ми готуємо свої пропозиції.

Як гадаєте, з яким департаментом доведеться найчастіше комунікувати в рамках участі Асоціації в раді?

Думаю, це управління молоді та спорту, а також хтось із комунальних служб, бо, наприклад, проблема відсутності велодоріжок в області хвилює не лише мешканців великих міст, але й жителів сіл. Асоціація відстежує статистичні дані з ДТП, що трап­ляються на шляхах регіону, і ми бачимо, що досить актуальною є проблема аварій, коли постраждалими стають велосипедисти. Це не обов’язково молодь. Дуже хочеться на Координаційній раді порушити питання про велодоріжки на дорогах, бо вони дуже потрібні й вже могли б урятувати чиєсь життя.

Які плани на цей рік?

Хотілося б, аби більше людей займалися активним спортом, щоб у містах з’являлась пот­рібна для екстремалів інфраструктура. Ми бачимо, що багатьом не вистачає інформації, майданчиків. Сподіваємось, що, співпрацю­ючи з обласною владою, до лав екстремалів прийде більше молоді та дітей, а спорт стане ще популярнішим.

Анастасія Нефретова,

фото з архіву
Максима Семенова