Мавринський майдан на Дніпропетровщині – інопланетні знаки чи давній храм? (ФОТО)

У Дніпропетровській області недалеко від міста Павлоград, посеред степу знаходиться дуже загадкове і прекрасне місце. Це своєрідне скупчення низин і височин (геометрично правильний усічений конус з отворами на трьох його верхівках, спрямованих чітко на схід, захід і південь), яке називають Мавринський майдан.

Історія походження

Деякі дослідники стверджують, що цій містичній місцевості більше п’яти тисяч років, проте до цих пір ніхто не може пояснити ні походження, ні призначення Мавринського майдану. Існує теорія, що це своєрідний храм, який знайшли ще наші давні предки. За однією версією, майдан був місцем для молитов і жертвопринесень. Можливо, запорізькі козаки використовували цей майдан як оборонну споруду, адже на півдні загрожували набіги турків і татар, з півночі – литовські і польські феодали. Окремі історики висловлюють припущення, що саме козаки будували цю споруду.

Мавринський майдан

Але найпопулярнішою є версія, що це календарно-обсерваторний комплекс. Дізнатись, коли починається той чи інший сезон (а в цілому – новий річний цикл) наші предки могли по руху Сонця, Місяця, зоряного неба. Не оминула майдан і інопланетна теорія, мовляв, сюди прилітають інопланетні істоти, які хочуть встановити контакт із землянами. Можливо,  майдан використовувався як акумулятор земної і космічної енергії. Наприклад, енергія, одержана в центрі, поширюється по різних напрямках і каналах. Відомо, що усі стародавні споруди мають енергетичні корені, джерела підземної енергії. І чим грандіозніше споруда, тим сильніший енергетичний потенціал.

Особливості

Унікальне місце вражає тим, що саме тут можна спостерігати неймовірні схід і захід сонця. На майдані в день весняного рівнодення сонце ховається прямо по центру однієї з западин! А от дерева на цій території категорично не ростуть, а птахи не літають. Між пагорбів за жодних опадів не затримується вода.  Майдан є чудовим резонатором — якщо внизу, в котловині говорити зовсім неголосно, то на верхівці конуса все сказане чудово чути без мікрофону чи будь-яких пристроїв! Можливо, ця котловина майдану, яка нагадує глибоку чашу, використовувалась для передачі звукового сигналу, ніби своєрідний дзвін. Можливо, Мавринський майдан – це висока основа колишнього дерев’яного храму, але поки історики і археологи не знають однозначної відповіді на це питання.

Мавринський майдан

З неба земляні кургани нагадують зображення краба або павука, а хтось бачить у дивній формі велику черепаху. Довжина кола основи майдану (зрізаного конусу) – біля 250 метрів, довжина кола по верхівці – 120 метрів, діаметр котловини вгорі – 40 метрів, довжина ребра від основи до вершини – 25 метрів,  глибина котловини – приблизно 10 метрів, а кут нахилу – від 37° до 45°.

Підготувала Дарина Сухоніс (за матеріалами Інтернет-джерел)

Добавить комментарий