Мешканка Дніпропетровщини долучилася до «єРобота» та відкрила власний зоомагазин

Понад три роки криворожанка Ірина працювала продавчинею у зоомагазині. Втім, мріяла про власну справу. Із початком війни бажання лише загострилося. Дізнавшись про державну програму «єРобота», подала заявку. Її бізнес-план отримав схвальний відгук. Успішно пройшла й співбесіда. Вже сьогодні Ірина – власниця магазину. Чи складно було отримати грант і як за ним розраховуватися, далі.

Програма «єРобота» передбачає надання українцям грантів на започаткування бізнесу чи розвиток вже існуючої справи. Долучитися може кожен. Достатньо подати заявку та бізнес-план. Зробити це треба через портал «Дія».

«Заявника на доброчесність перевіряє «Ощадбанк». Після документи розглядає спеціальна комісія при обласному центрі зайнятості. Якщо бізнес-планом передбачене одне робоче місце, підприємець може отримати до 150 тис гривень. Двох – до 250 тисяч», – розповіла начальниця відділу департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА Алла Кефель.

Про державну програму Ірина дізналася ще до її старту. Долучилася без вагань. Перше, що почала вивчати, як складати бізнес-план.

«Спочатку знайшла в Інтернеті фірму, яка цим займається. Вони сказали – вартість послуги 18 тисяч гривень. Почувши, чоловік відповів, що я можу й сама, – із посмішкою пригадує дівчина. – Важко було. Є певні стандарти, яких треба дотримуватися. Та все вийшло. Від подання заявки до отримання гранту пройшло до двох місяців».

Відсотків за користування грошима держава не вимагає, пояснює Ірина. Головне – дати людям роботу та справно сплачувати податки. Так інвестований у тебе грант повертається за три роки.

У свій зоомагазин криворожанка вклала душу. Її чоловік розмальовував фасад. Приміщення зсередини облаштовувала разом із підлеглими.

«Фарбували стіни, планували розстановку. Переставляли все разів з десять, – пригадує продавщиця зоомагазину Олександра. – Відчуття класні. Немає такого, що не хочеться йти на роботу. Як власниця Ірина неймовірна. Завжди дослуховується до мене й питає, що ще потрібно для мого комфорту».

Задоволені й власники чотирилапих друзів, що живуть у районі, де відкрився зоомагазин.