На Дніпропетровщині пацієнтки з раком грудей звертаються по допомогу

На Дніпропетровщині понад 60% пацієнток з раком молочної залози звернулися по допомогу вчасно. Вони розпочали лікування на ранніх стадіях. За таких умов, кажуть лікарі, шанси на одужання майже стовідсоткові.

«Національна служба здоров’я України надає пакет медичних гарантій для онкологічної допомоги. Жінки можуть проконсультуватися в онколога, пройти обстеження, діагностику та лікування», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Олексій Григорук.

Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря й отримати електронне направлення, додав він.

«Рак молочної залози – не вирок. На ранніх стадіях ця хвороба лікується у 95% випадків. Якщо звернутися за допомогою своєчасно, можна уникнути ускладнень і зберегти орган», – розповів хірург-онколог В’ячеслав Незамай.

Він наголосив, що навіть за відсутності скарг пацієнтки старше 40 років повинні робити мамографію раз на два роки. А старше 50 років – раз на рік.

«Потрібно й самостійно проводити огляд щомісяця. Звернути увагу на наявність змін у молочній залозі. Це поява новоутворень, запалення шкіри, виділення. Якщо виявили такі симптоми, необхідно звернутися до сімейного лікаря або гінеколога», – підкреслив В’ячеслав Незамай.

Серед факторів ризику – спадкова схильність, зловживання алкоголем, куріння, надмірна вага, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, додав лікар.