Мешканці Дніпропетровщини отримуватимуть водійські посвідчення за новими правилами

Мешканці Дніпропетровщини, які вирішили стати драйверами, отримуватимуть водійське посвідчення за новими правилами. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

Тепер, аби отримати водійське посвідчення, необхідно записатися до автошколи. Там пройти теоретичну підготовку та отримати відповідне свідоцтво. Далі скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС. Він дасть право переходити до практичного навчання.

Після цього знову до автошколи – опановувати практику. Насамкінець потрібно здати внутрішній практичний іспит в автошколі. І ще один, головний – у сервісному центрі МВС. Такі правила діють для тих, хто вирішив отримати водійське посвідчення після 24 липня. Раніше майбутні водії опановували теорію і практику в автошколі, а вже потім здавали іспити у сервісному центрі МВС.

«Нововведення мають принесли лише користь. Сприятимуть безпеці на дорозі. Майбутні водії вчитимуться кермувати, коли вже добре засвоїли теорію. Виїжджаючи на авто, будуть дотримуватися правил дорожнього руху», – сказав головний спеціаліст відділу сервісного центру МВС у Дніпропетровській області Костянтин Винниченко.

Екзаменатор одного із сервісних центрів МВС Артем Скітенко каже, з першого разу успішно складають теорію більш ніж половина відвідувачів. На офіційному сайті є спеціальний тренажер із питаннями на правила дорожнього руху, можна готуватися.

«Теоретичний іспит люди здають у спеціальному екзаменаційному класі. Аби його скласти потрібно не більше 20 хвилин. Ті, хто гарно підготувався, справляються іноді навіть за 5 хвилин. Дається 20 питань, допустити можна не більше двох помилок», – зазначив Артем Скітенко.

Дніпрянин Геннадій Бабінцев за кермом понад 30 років. Прийшов до сервісного центру замінити водійське посвідчення старого зразка на нове. Розповідає, іспитів йому вже здавати не треба – людина з досвідом.
«В Україні мої старі права були дійсні. Але я хочу вивезти на машині онучку закордон, там моє посвідчення не пройде», – розповів Геннадій Бабінцев.

Загалом з початку війни у підрозділах Дніпропетровського регіонального сервісного центру МВС видали понад 35 тис водійських посвідчень.