Мешканців Дніпропетровщини застерігають від шахраїв

Обманюють телефоном або в Інтернет мережі. Створюють фейкові посилання, аби викрасти персональні дані жертви. Аби ошукати людину, шахраї використовують різні маніпуляції. Тільки цьогоріч за фактом таких злочинів на Дніпропетровщині порушено понад 3,2 тис справ. Про це йшлося під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА.

«Все частіше шахраї діють в онлайні. Пропонуючи користувачу Інтернету товар чи послугу, зникають після внесення за них оплати. Вдаються й до телефонних дзвінків. Представляються працівниками фінансових та соціальних установ. Так виманюють персональні дані, номери рахунків і банківських карток», – каже старший оперуповноважений відділу організації роботи розкриття злочинів проти власності УКР ГУНП у Дніпропетровській області Назар Онопрієнко.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Вдаються зловмисники й до фішингу. Розсилають людям електронні повідомлення чи посилання на онлайн-сервіси. Нерідко у них йдеться про можливість отримання матеріальної допомоги або грошової винагороди. Для цього просять поділитися інформацією про себе.

«Як такого портрету жертви шахраїв немає. Страждають від їхніх дій і молоді, і люди старшого віку, – додав Назар Онопрієнко. – Аби не потрапити у пастку зловмисника, не «розкидуйтеся» персональними даними. Перш ніж переводити кошти інтернет-магазину, переконайтеся, що він не фейковий. Продивіться відгуки покупців. Підозрюєте, що наткнулися на шахрая, повідомте на лінію 102».

Загалом тільки цьогоріч за фактом таких злочинів у регіоні порушено понад 3,2 тис справ. Майже третину з них вже розкрито.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!