Мешканцям Дніпропетровщини розповіли, куди звертатися, якщо рідні зникли без вісти або потрапили у полон

Що робити, якщо родич пішов на війну, та згодом зв’язок із ним зник. Або якщо родина військового має інформацію, що він у полоні.

Про це говорили на зустрічі з сім’ями зниклих без вісти у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

 «Держава займається визволенням полонених та пошуком зниклих – і військових, і цивільних. Розшукуємо людей і на окупованих територіях, і в Росії. Тепер цими питаннями опікується міністерство реінтеграції», – зазначив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

 Він додав: якщо раптом втратили зв’язок з рідними, крок 1-й – звернутися до Нацполіції. Там написати заяву про зникнення людини.

Крок 2-й – повідомити Національне інформаційне бюро. Телефон «гарячої лінії» – 1648. Дані внесуть до загальної бази пошуку людей.

«Гарячу лінію» має і офіс Уповноваженого: 0 800 339 247. У колцентрі працюють оператори та психологи. Вони приймають повідомлення та надають необхідну допомогу рідним зниклих безвісти», – сказав Олег Котенко.

 На зустріч прийшли матері, дружини, діти, сестри зниклих безвісти військових.

«Мій брат потрапив на фронт на початку березня. А вже через місяць отримали звістку, що він зник безвісти. Знайшли вороже відео з ним і зрозуміли, що він у полоні. Але офіційного підтвердження немає – Росія не дає списки. Дуже сподіваємося, що брат все ж таки повернеться додому», – поділилася мешканка Дніпропетровщини Олена.

Загалом з початку широкомасштабної війни Україна повернула з полону майже 600 людей. Це військові та цивільні.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!