Мигдаль врятує від зморшок

Вчені з Каліфорнійського університету в Девісі за допомогою методів візуалізації з високою роздільною здатністю довели, що щоденне вживання мигдалю сприяє скороченню зморшок. Експеримент проводився із залученням жінок, що знаходяться в постменопаузі. Дослідження фінансувалося Almond Board of California, щоб розглянути вплив мигдалю на здоров’я шкіри. Клінічне випробування проводилося 16 тижнів, в якому брали участь 28 представниць прекрасної статі. Пише zdorovia.com.ua.

Жінки були обрані з першим і другим типом шкіри за класифікацією Фітцпатрік, точніше, що характеризуються підвищеним впливом сонця. Дами в якості закуски з однієї групи вживали мигдаль в розмірі 20% від калорійності щоденного раціону, адже в средньому середньому 340 калорій на день, з іншого добровольці жіночої статі задовольнялися енергетичними батончиками, пластівцями.

У свою чергу зміни в стані шкіри проводилися після 4, 8, 12 і 16 тижнів. Під час кожного візиту вікові зміни були оцінені за допомогою візуалізації з високою роздільною здатністю, моделювання та вимірювання в 3D. По закінченню експерименту аналіз показав статистично значущі скорочення зморшок у жінок з першої групи. Точніше, ширина була зменшена на 10%, вираженість на 9%.

Відомий дієтолог Рианнон Ламберт прокоментував результати: «Це дослідження, перше в своєму роді, що стосується горіхів, підкреслює переваги вживання мигдалю з боку скорочення зморшок. Давно вважається, що цей горіх може мати позитивний ефект для шкіри, але метод візуалізації з високою роздільною здатністю показав реальний результат. Крім того, продукт містить цинк, ніацин і рибофлавін — всі поживні речовини, які важливі для організму. Одна порція прирівнюється до 28 грамів або 23 одиниць».