Міжнародний день Інтернету: всесвітнє павутиння — найцікавіші факти

4 квітня відзначається Міжнародний день Інтернету. Безумовно, мережа на сьогоднішній день — це універсальний «помічник». Завдяки Інтернету ми знаходимо найцікавішу інформацію, спілкуємося та бачимо своїх родичів з-за кордону, готуємо за найсмачнішими рецептами, купуємо найрізноманітніші товари, дізнаємося прогноз погоди, новини свого міста, країни та світу.

«Вісті» підготували добірку найцікавіших фактів про «всезнаючу» мережу:

 • Дата 4 квітня є доволі символічною, адже 4.04 схоже з електронною помилкою «404», яку ми бачимо в Інтернеті, якщо певна сторінка була не знайдена.
 • Перший в світі Інтернет зародився зі створенням дослідної комп’ютерної мережі, яка отримала назву ARPANET. Передумовою до створення такої мережі став запуск штучного супутника Землі в СРСР у 1957 р. Після цієї події з метою підвищення ступеня інформаційної безпеки Міністерство оборони Сполучених Штатів в екстреному порядку віддало наказ розробити надійну систему для передачі даних.
 • Перша спроба встановлення зв’язку у мережі була проведена 29 жовтня 1969 року. Чарлі Клайн з Каліфорнійського університету спробував віддалено підключитися до комп’ютера, що знаходиться на відстані 640 км у Стенфордському дослідницькому інституті, де Білл Дювалль в телефонному режимі підтверджував успішну трансляцію кожного символу. Однак з п’яти знаків слова «LOGON», яке було спеціальною командою авторизації в системі, з першої спроби вдалося передати лише перші три знаки – «LOG», після цього в мережі стався збій. Однак наступна спроба вчених увінчалася успіхом. Дата 22.10.1969 р. може по праву вважатися датою появи першого в світі Інтернету.
 • Перших 50 мільйонів користувачів Інтернет набрав за 5 років. Наприклад, телебаченню для цього було потрібно 13 років.
 • Перша програма для обміну електронними листами в Глобальній мережі з’явилася в 1971 році.
 • Історія українського Інтернету починається 19 грудня 1990 року, коли Юрій Янковський з Міжгалузевого Наукового Центру Технології Програмування «Технософт» (м. Київ) під`єднався до світової мережі Інтернет. На відміну від США, де Інтернет фінансувався державою аж до 1995 року, проект Інтернет в Україні та і в СРСР розвивався без будь-якої державної підтримки.
 • Сьогодні в адресах українських сайтів ми бачимо: rada.gov.ua, google.com.ua, sinoptik.ua. Даний символ «.UA» називається доменним ім’ям. У кожної країни воно різне. Історія українського домену починається восени 1991 року, коли українські фахівці розпочали переговори з IANA про виділення для України власного домену.
 • Кількість Інтернет-користувачів у світі за даними на 3 лютого 2020 року становить 4,54 мільярда. Це на 7% більше, ніж минулорічний показник. За рік, починаючи з січня 2019 року, до Інтернету додалося 298 мільйонів нових користувачів.
 • Станом на 1 квітня 2019 року кількість абонентів Інтернет в Україні склало 26,38 мільйонів осіб.
 • Перший в світі веб-сайт, доступний в режимі онлайн, створений 6 серпня 1991 року. Він складався з однієї веб-сторінки, на якій було 153 слова.
 • Кількість пристроїв — комп’ютерів, смартфонів — підключених до Інтернету, перевищує кількість людей на планеті.
 • За станом на кінець жовтня 2019 року в мережі Інтернет існує 1,72 мільярдів сайтів. Однак щотижня дана цифра у світі збільшується.
 • Середньостатистичний користувач проводить в Інтернеті 6 годин 43 хвилини кожен день (дані на початок 2020 року). Кількість часу, який люди проводять в мережі, сильно відрізняється в різних країнах. Наприклад, в Філіппінах це 9 годині 45 хвилин в день, а в Японії — 4 години 22 хвилини.
 • Сьогодні трохи більше 40% від загальної чисельності населення світу — приблизно 3,2 мільярда людей — ще не підключені до Інтернету. Понад мільярд «непідключених» живуть в Південній Азії (31% від загального числа). На країни Африки припадає 27%.
 • Загальна потужність, яку споживає Інтернет, становить як мінімум 55 мільйонів кінських сил або 40452431 кіловат. Цієї енергії вистачило б для запуску ракети-носія «Восток».
 • На сьогоднішній день в мережі існує культура спілкування. Найголовнішими «правилами» є: пам’ятати про етикет навіть в Інтернеті, не бути нав’язливим співрозмовником, «тримати себе у руках» та не проявляти агресію у вигляді негативних коментарів. Під час написання листа не забувайте про орфографію та розділові знаки. Це продемонструє вашу грамотність та повагу до інших. Стежте за «якістю» ваших сторінок у соціальних мережах. Те, що ви публікуєте, яких людей додаєте «у друзі», на які групи підписані, навіть ваша фотографія – описує вас як особистість.

Сопільняк Маргарита,
Фото: pixabay