Музей історії Дніпра поповнився новими експонатами (Фото)

Військові продовжують поповнювати Музей історії Дніпра різноманітними експонатами, які вони завойовують у важких боях. З останніх трофеїв – амуніція рашистів. Її вдалось здобути від час звільнення селища Благодатне.

«Ці артефакти ми привезли з червневого виїзду. Коли розпочався наш контрнаступ. Цю амуніцію ми здобули у бою. Хочемо, щоб дніпряни та гості міста могли бачити форму ворога, який перетнув кордон суверенної держави. Цю амуніцію ми зняли з  трьох  захоплених нами загарбників, яких ми доставили до Служби безпеки України. Вони приїхали до нас з міста Оса. Один із них завдав тяжкого поранення нашому побратиму. Тут представлені шоломи, бронежилети, плитоноски, системи РПС. Дивлячись на цю форму, можна сказати, що цих чмобіків мобілізували з місць позбавлення волі», — розповів військовий Гауранітай Шуліка.

Зі свого боку військовослужбовець  підрозділу аеророзвідки та ударних БпЛА Денис Мінін додав: «Ми багато чого передавали. Це тубуси, багато амуніції, броні, шоломів та рюкзаків. Тож це треба вивчати і це має бути в музеї, аби цивільні приходили та бачили на власні очі те, що щодня бачать військові».

Цинки з відстріляних патронів, залишки від одноразового пострілу з РПГ та інші артефакти української зброї з поля бою – це теж нещодавно додали у колекцію експозиції-інсталяції «Виборюючи Свободу».

«Це не перша передача від нас музею. Перша була ще коли музей робив виставку, присвячену Маріуполю. Тоді ми передали Музею історії Дніпра купу різних гільз. І такі експозиції сьогодні дуже важливі, адже це продовження нашої історії і її не можна забувати. Особливо — якою ціною сьогодні здобувається мир», — поділився в. о. пресофіцера 24 окремого штурмового батальйону «Айдар», військовослужбовець Іван.

Виставковий проєкт присвячено подіям повномасштабного вторгнення на територію України та відображає умови, в яких живуть та борються наші захисники. Його наприкінці листопада 2023-го  відкрили у дворі музею історії Дніпра.  Філософія створення Музею історії Дніпра така, що в ньому  немає жодного експоната, який було би придбано. Їх передавали небайдужі містяни, які таким чином хотіли увічнити історію.

За основу експозиції «Виборюючи Свободу» взяли реальні події, які відбувалися під час повномасштабного вторгнення рф на початку 2022 року поблизу села Новосілка Донецької області. У цілому ця експозиція вже налічує понад 2 сотні різноманітних експонатів. Усі вони реальні, з поля бою. Від гільз та різного озброєння наших Сил оборони до амуніції ворожої армії. Навіть є частини літака «МіГ». Кожен експонат безпечний, без бойових частин.