На чому можна зекономити взимку: поради експертів

В період не найкращої соціально-економічної ситуації в країні, українці шукають шляхи економії в усіх сферах життя. Зокрема, економити можна на всьому – від їжі до електропостачання.

Транспорт (економія до 20%). Якщо специфіка вашої роботи дозволяє працювати вдома, домовтеся з начальником хоча б раз на тиждень працювати з дому. Неважко підрахувати, що це заощадить вам п’яту частину транспортних витрат. Особливо це стосується тих, хто їде на роботу з пересадками.

Їжа (економія 25-30%). Давно вже відомо, що в нашій країні на їжу витрачається третина, а іноді і половина зарплатні. Змінити ціни в магазинах ми не можемо, але є певні «хитрощі»: не купувати в продуктових магазинах непродуктові товари – миючі засоби, пральний порошок, батарейки. Як правило, вони дорожче, ніж в спеціалізованих магазинах;  не купувати “все в одному місці”, як би швидко і зручно це не було;  завжди перевіряйте чек, щоб в ньому не було “зайвих” продуктів і були враховані всі знижки і акції;  не купуйте  їжу “до обіду” або “до вечері” – це збитково. Продукти вигідно купувати мінімум на тиждень, звертаючи в першу чергу увагу на акційні товари; завжди користуйтесь картами постійного покупця.

Одяг (економія до 100%) Всі знають, що купувати вигідно під час розпродажів чи «не в сезон». Але є поради, які дозволять заощадити на купівлі зайвого. Наприклад: завжди підбирайте речі за розміром і по фігурі, адже не будете носити річ, в якій відчуваєте себе дискомфортно, і це не стане марною тратою грошей. Оновлюйте аксесуари – вони зроблять «новою» вашу стару сукню. Продавайте непотрібне – речі у гарному стані, або ті, які вам не підішли, але вони зовсім нові, можна продати в Інтернеті за гарні гроші. А стокові магазини дуже часто пропонують якісні брендові речі з незначним дефектом, який можна самостійно ліквідувати (ґудзик, застібка) майже за безцінь.

Електрика (економія 10-15%). Якщо ви користуєтесь електроплитою, не забувайте підбирати посуд відповідного діаметру. Аби «зайве» тепло не йшло в нікуди. При варінні використовуйте повну потужність конфорки тільки до закипання. По можливості щільно закривайте каструлю і сковорідку кришками. Для варіння овочів – наприклад, на популярний взимку вінегрет – використовуйте мінімальну кількість води. При щільно закритій кришці і на невеликій потужності вони дійдуть до готовності на пару. Не забувайте регулярно чистити дно каструль і сковорідок: чистий посуд з рівним дном повністю стикається з конфоркою і ефективніше поглинає тепло. Також варто врахувати, що накип усередині чайника збільшує витрату електроенергії, так що регулярно чистите чайник хоча б з метою економії.

Відпочинок і розваги (до 100%) Коли темніє рано, немає ніякого настрою вибиратися в нічний клуб – до 11 вечора вже здається, що скоро ранок. Для тих, кому до душі морозна зимова погода і активний відпочинок, теж економія очевидна: тепер можна не платити за ковзанку в ТРЦ, а насолоджуватися катанням на ковзанах, лижах і санках на природі. Якщо погода сприяє – можна гуляти парком, вулицями. У певні дні кінотеатри та розважальні центри пропонують великі знижки. І, зрештою, завжди є книжки та Інтернет.

Залишити відповідь