30% електроенергії жителі Дніпропетровщини споживають вночі: як заощадити?

Близько 30% споживання електроенергії українськими сім’ями припадає на вечірній, нічний та вранішній час – з 23:00 до 7:00. У цей період сплачувати за електроенергію можна вдвічі менше за наявності двозонного лічильника, а також завдяки комплексному підходу до енергоефективності. YASNO рекомендує, як це зробити.

Двозонними та тризонними лічильниками електроенергії користуються 273 тис. родин Дніпропетровщини. З них 269 тис. клієнтів встановили двозонні прилади обліку, майже 4 тис. – тризонні. Найбільше багатозонних лічильників у Дніпрі (94 тис.), Кам’янському (35 тис.) і Нікополі (28 тис.). Лише від початку року власниками таких лічильників стали більше 32 тис. родин регіону.

Клієнти з дво- та тризонними лічильниками можуть розраховуватися за світло за:

  • двозонним тарифом (0,5 тарифу з 23:00 до 7:00 і повний тариф у інші години доби);
  • тризонним тарифом (1,5 тарифу з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00, повний тариф з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 та 22:00 до 23:00 та 0,4 тарифу з 23:00 до 7:00).

З 1 січня 2020 року дво- та тризонний тарифи продовжують діяти – можливість зменшення витрат на електроенергію зберігається.

Найпростіший спосіб встановити двозонний лічильник – замовити його на сайті YASNO у складі набору Розумний Watt, до якого одразу включена послуга встановлення «під ключ». Також до складу набору входять розетка з таймером та енергоефективні LED-лампи, що споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.

Любителі технічних новинок також можуть доповнити свій набір розумними розетками з функцією управління через Wi-Fi та розумними лампами, яскравістю та кольором яких можна керувати зі смартфону. Крім того можна обрати ще й якісну LED-стрічку та автономні нічні світильники із вбудованим акумулятором, заряду якого вистачає до 90 днів.

«YASNO допомагає своїм клієнтам робити електроенергію більш доступною, корисною та комфортною завдяки розумному її використанню. Кінець року – вдалий час, щоб оцінити можливу вигоду від встановлення двозонного лічильника. Наприклад, в Особистому кабінеті можна переглянути свої рахунки та платежі за електроенергію, підрахувати власні витрати. До 50% сплаченої суми цілком реально зекономити у наступному році. Отже, вибір новорічного подарунку для усієї родини стає очевидним», – сказав директор YASNO у Дніпропетровський області Юрій Федько.