На Дніпропетровщині фермери завершують збирати врожай зернових

На Дніпропетровщині завершують збирати врожай пшениці, проса та соняшника. Попри те, що фермери вимушені працювати під обстрілами, у господарствах зібрали понад 2 мільйони тонн.  Але продати зерно – велика проблема, розповіли Суспільному аграрії.

У фермера Сергія Половного цьогоріч врожай не з кращих. Чоловік посадив пшеницю, ріпак, просо та соняшники. Каже, що десяту частину врожаю втратив через погодні умови.

“Дякувати деяким партнерам – пішли назустріч, і в товарний кредит спрацювали по хімії, бо ми вже не витягували такий сценарій”, – каже він.

Цьогоріч аграрії заклали у сховища понад 2 мільйони тонн зерна. Цей показник, кажуть і інституті зернових культур, майже такий, як і у 2021 році. Самої пшениці засіяли 500 тисяч гектарів. Ще 200 — ячменю, і особливо вродив ріпак — 300 тисяч гектарів полів.

“Якщо ми добре зберемо кукурудзу, а наразі умови складаються так, що урожай очікуємо непоганий, то повинно бути 3,5 мільйони тонн зерна в області”, – розповів директор інституту зернових культур Владислав Черчіль.

Утім, це зерно складно продати – фермери не реалізували навіть торішній врожай. І морем це зробити майже неможливо.

“І пальне подорожчало, витрати на логістику значно збільшилися. Практично весь прибуток з’їдається логістикою”, – говорить Владислав Черчіль.

З цією ж проблемою зіткнувся і фермер Сергій. Каже, що продавати врожай доводиться собі у збиток. Свою пшеницю, каже, він залишає на складах, бо якщо продасть за нинішньою ціною, господарство збанкрутує.

“Реалізація товару минулого року була просто неможлива за реальними нормальними цінами, ми продавали на рівні собівартості, якщо не менше”, – розповів він.

Цьогоріч аграрії Дніпропетровщини не засіяли 8,5 тисячі гектарів полів через обстріли, ще 12 тисяч перебувають у зонах, де збирати врожай не можна через ймовірні замінування. Крім того, 400 гектарів зерна згоріли, бо в них потрапили російські снаряди.