На Дніпропетровщині квітне унікальна рослина

21 вересня Перещепинська ОТГ запрошує всіх бажаючих на SmolyankaFest. На фестивалі національних культур можна буде дізнатися про незвичну квітку, яка цвіте тільки на території громади. А ще – взяти участь у різноманітних конкурсах та змаганнях.

«У нашій громаді є долина, яка навесні вкривається килимом з прекрасних смолянок. Це квітка з пурпуровими пелюстками, яка занесена до Червоної книги України. Подібної краси ви не побачите ніде в Україні. Раніше тільки ми насолоджувалися нею – тепер прагнемо відкрити її іншим», – розказали у громаді.

На SmolyankaFest розкажуть про туристичну привабливість громади та анонсують буяння смолянки. Побачити неймовірне цвітіння на власні очі можна буде вже у квітні. У програмі фесту – екскурсія, галаконцерт творчих колективів, модний показ стилізованого національного вбрання, веселі етноспортивні ігри.

У фанзоні «Перещепинський шедевр» можна буде долучитися до кулінарного конкурсу та скуштувати унікальні блюда багатонаціональної кухні.

Працюватимуть дитячі атракціони. На виставці-ярмарку будуть доступні вироби місцевих майстрів.

Ввечері для любителів драйву – святкова дискотека. Організатори обіцяють море чудових вражень і планують зробити SmolyankaFest щорічним. Фест – культурний проєкт, який став переможцем всеукраїнського конкурсу «Малі міста – великі враження». Смолянка – рід рослин родини гвоздикових, що цвітуть полум’янистими квітками і мають під суцвіттям клейкі стебла.