На Дніпропетровщині лікарі виходили понад 250 «ранніх пташок»

У 2019 році в обласному перинатальному центрі виходили понад 250 «ранніх пташок». Так лікарі називають недоношених малюків вагою до 2,5 кг. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

«Коли виникає загроза передчасних пологів, намагаємося якнайдовше відтягти цей момент. Адже утроба матері – це кращий «інкубатор», створений природою досконало, – розповіла головний лікар обласного перинатального центру Людмила Падалко. – Недоношені діти можуть народитися з вагою від 500 до 2500 грамів. Їхнє життя залежить від того, хто опинився поряд у перші хвилини».

За словами лікаря, недоношеним немовлятам життєво необхідні справжні професіонали – як лікарі, так і медсестри.

«Це люди, які мають особливі, дуже глибокі знання та велике серце. Таких медиків мало і вони – на вагу золота, – пояснила Людмила Падалко. – Медицина прогресує, тому ми постійно вчимося. Ось, наприклад, нещодавно старшу медсестру нашого центру Наталію Крайняк визнали однією з кращих в Україні. Її вже запросили на навчання до Лондона та Манчестера на 2 тижні».

У 2019 році в обласному перинатальному центрі врятували понад 264 недоношених дітей. Із них ­­97 мали вагу до 1,5 кг, ­50 – не важили і кілограма. «Раз на рік збираємо на зустріч «ранніх пташок» разом із батьками. Малі приходять у фраках та сукнях. Кожна родина для нас, лікарів, наче рідна», – поділилася Людмила Падалко.

В обласному перинатальному центрі приймають 60% передчасних пологів Дніпропетровщини.