На Дніпропетровщині пішоходи забувають про правила дорожнього руху (Фото)

За минулий рік патрульні Дніпропетровщині зафіксували 467 дорожньо-транспортних пригод з постраждалими за участі пішоходів. Це ставить понад 30% від загальної кількості ДТП з постраждалими. У них загинуло 52 особи, та понад 400 отримали травми різного ступеня важкості. Зокрема, у 77 випадках причиною травмування та загибелі пішоходів стало порушення ними правил дорожнього руху — перехід проїзної частини у невстановленому місці та нехтування забороненим сигнал світлофора. Повідомляють у прес-службі патрульної поліції Дніпропетровської області.

Нагадуємо, що пішохід — це учасник дорожнього руху, який має не лише права, а й обов’язки. Окрім того, пішоходам забороняється:
— виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
-раптово виходити, вибігати на проїзну частину, зокрема на пішохідний перехід;
-допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
-переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;
-затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;
-рухатися по дорозі, позначеній дорожнім знаком 5.1, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами регулюється ст.127 КУпАП. Будьте відповідальними, дбайте про свою безпеку та безпеку оточуючих, не створюйте на дорозі аварійних ситуацій.