На Дніпропетровщині розпочалася найважливіша пора — збирання хлібних культур

У Дніпропетровській області підійшла найважливіша пора — це збирання хлібних культур. І всю цю важку роботу посіяти і зібрати вирощене виконують селяни: трактористи, комбайнери, водії, кухарі, а з ними і їхні керівники — агрономи, інженери, бухгалтери, економісти і голови фермерських господарств та директори товариств.

А продовжить нашу розмову про жнива 2021 року начальник відділу економічного та агропромислового розвитку Синельниківської райдержадміністрації Нецик Валерій Михайлович.

Синельниківщина належить до регіону, де виробляється значна частина саме сільськогосподарської продукції. Нагадаю, що до Синельниківського району увійшли тепер уже колишні 4 райони: Покровський, Васильківський, Межівський та Петропавлівський і цим найбільшим в області регіоном керує, з гордістю скажу, моя землячка, яка родом з Васильківки — талановита жінка Світлана Григорівна Назарчук, котра обрала собі першим заступником досвідчену жінку, якраз в сільському господарстві,Тетяну Олегівну Завалій. І це дуже важливо.

Нецик Валерій

В аграрному секторі району здійснюють сільськогосподарську діяльність 1711 підприємств різної форми власності, з них 1252 — сільськогосподарські підприємства, в тому числі 612 — фермерських господарств.

Основні напрямки розвитку агропромислового комплексу району — це виробництво зернових та технічних культур. З усієї площі теперішнього Синельниківського району 486,4 тис. га озимий клин складає 165,7 тис. га, в тому числі озимої пшениці — 153,0 тис. га.

Спочатку хочу сказати, що озимий ячмінь показує майже 42,0 ц/га, хоча збирання його затрималось через випадання великої кількості опадів. Але під кінець минулого тижня аграрії розпочали косовицю уже озимої пшениці. Крім того у ТОВ «Славутич» на Покровщині та ТОВ Науково-виробничій агрокорпорації «Степова» на Синельниківщині пройшли традиційні науково-практичні семінари по технології вирощування та сортовому складу хлібних культур. Зокрема, в НВАК «Степова», де мені довелося побувати, до всіх присутніх звернулася Любов Генадіївна Максимова директорка Синельниківської селекційно-дослідної станції Інституту зернового господарства НААН України, яка подякувала усім, хто співпрацює з їхнім насіннєвим підприємством, котре добре знають у Харківській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській областях крупні холдинги з посівними площами від 40 до 200 тисяч гектарів нашого родючого українського чорнозему.

Вона підкреслила, що корпорація вирощує високоякісне насіння озимої пшениці селекційно-генетичного інституту НААН України, м. Одеса та Миронівського інституту пшениці імені Ремесла. Генеральний директор підприємства Людмила Георгіївна Попова сказала так: «Ми гордимося нашим насіннєвим заводом через унікальний режим доробки усіх зернових культур при жорсткому контролі за стовідсотково високою якістю насіння».

Головний агроном корпорації «Степова», в яку входять п’ять підприємств (ТОВ НВАК «Степова», ТОВ «ССДС — 2000», ТОВ «НДІ Агробізнесу», ТОВ «Агроцентр «Раївський»», ТОВ «НВАФ «Степова»») Віктор Григорович Пономаренко назвав конкретно земельний банк гос­подарства, тобто, на 10,5 тисячах гектарів (а всього в обробітку майже 13,0 тисяч гектарів), з яких на 3,0 тисячах гектарів вирощується насіннєвий матеріал високопродуктивних сортів озимої пшениці при суворому дотриманні сучасних технологій по підготовці ґрунту та догляду за посівами. Учасникам семінару було продемонстровано чотири пшеничних поля супер­елітних сортів одеської та миронівської селекцій. Які на думку Любов Генадіївни Макстмової показують урожайність 50-55 ц/га.

жнива_Синельниківський район

Від усього побаченого і почутого напрошується реальний висновок, що не все так погано в нашому домі — державі Україні, якщо є такі професійні колективи, як ТОВ ­Науково-виробнича агрокорпорація «Степова» створена багато років назад геніальною людиною, її президентом — Леонідом Михайловичем Рисіним, який тепер довірив продовжити свою добру справу, можна сказати історичну, своєму старшому синові Артуру Леонідовичу Рисіну.

Хоча і проходять в районі короткочасні дощі, але жниварі поспішають зібрати вирощений урожай. Назву кілька результативних цифр на жнивах 2021 року: по Синельниківському району вже зібрано 15,0 тис.га ранніх зернових культур, з них: озимої пшениці зібрано 5,6 тис. га, намолочено 25,2 тис. тон зерна, середня урожайність складає 44,6 ц/га, озимого ячменю зібрано вже 60 відсотків, середня урожайність складає 39,8 ц/га, гороху зібрано 23 відсотки, урожайність — 24,1 ц/га, ярого ячменю середня урожайність становить 25,8 ц/га. Також господарники розпочали вже збирання озимого ріпаку, середня урожайність якого складає 22,2 ц/га. Найкращі показники по урожайності озимої пшениці, більше 50 ц/га, в господарствах: сфг «Хуторське», сфг «Україна-2000», ПП «Сантехнік», ТОВ «Лік», ТОВ «Зоря», ТОВ «Україна», ТОВ «Славутич», ТОВ «Авангард».

Тож моє побажання природнє: «Тільки високої родючості нашій рідній землі».

Лілія Данилюк