На Дніпропетровщині стартував новий проєкт для юних науковців

«Україна та новий історичний час». У Дніпрі стартував науково-патріотичний проєкт для юних вчених. До першої зустрічі долучилися вихованці Дніпропетровського та Донецького відділень Малої Академії Наук України. А ще студенти місцевих вишів та університетів-переселенців. Про що говорили – далі.

«Розпочали масштабний проєкт – гутірки «Україна та новий історичний час». Хочемо, щоб молодь краще розуміла ті події, які зараз відбуваються. Розглядала їх через призму історичних, геополітичних, соціальних факторів», – сказала директорка Дніпропетровського відділення МАН України Наталія Тягло.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Першу зустріч присвятили історії формування української державності.

«Розповів про становлення України в історичній ретроспективі. Пояснював, хто ми. Чому повинні мати власну державу та відстоювати її. Слід говорити з дітьми про це. Бо що посіємо, те пожнемо. Якщо ми впадемо – саме молодь підійме наші прапори і понесе їх далі», – зазначив молодший сержант одного з батальйонів Дніпровської тероборони, історик Кирило Дороленко.

Говорили й про історичну пам’ять, національні рухи та визвольні змагання. А ще, різницю між націоналізмом та патріотизмом.

«Мені як студентці історичного факультету, було дуже цікаво. Обговорили багато питань – про поняття фронтиру, патріотизм, націоналізм. Це гарний плацдарм для дискусій на семінарах в університеті», – сказала першокурсниця Анна Кучіхіна.

«Було дуже цікаво. Навіть не очікував такої детальної політологічної та історичної дискусії, – поділився 11-класник Максим Олексійчук. – Якщо хочемо розвитку та процвітання нашої держави, ми повинні думати, аналізувати, вивчати».

У планах організаторів проєкту – провести серію історичних лекцій-дискусій, воркшопів, семінарів. Зустрічі – онлайн та офлайн.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!