На Дніпропетровщині вшанували пам’ять жертв війни (Фото)

22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в обласному центрі пройшли жалобні заходи. Згадуючи та віддаючи шану полеглим під час війни заступник голови Дніпропетровської обласної адміністрації Дмитро Батура, керівники міста, області, голови ветеранських організацій, громадські активісти, духовенство та прості громадяни поклали квіти до  Монументу Слави.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Мій дідусь воював, бабуся була вивезена в Німеччину та працювала там на господарстві у родині, в цей день я приходжу сюди аби вшанувати не тільки пам’ять про рідних, а й про всіх полеглих», – говорить мешканка Дніпра Олена Яковенко.

Для ветеранів цей день особливий, вони згадують його зі сльозами на очах та щорічно приходять до вічного вогню аби згадати полеглих товаришів. «Це день в  1941 році нас всіх вразив. Молоді та старі не могли стримати сліз, неочікувано вранці в небі з’явились нацистські літаки та почали скидати бомби на наші міста та села. Ми не думали, що на нас нападуть», – говорить Андрій Юрчук, ветеран війни. У червні 1941 йому було майже 17 років.  С перших днів війни він допомагав військовим , спочатку копав окопи, потім працював токарем на заводі та збирав мотори до танку Т34, пізніше ж відправився на фронт.

«Воював під Сталінградом, був поранений, потім відправився на Курську дугу, воював на українських фронтах, травень 1945 зустрів у Литві, а на День перемоги побував у Берліні», – згадує Андрій Юрчук ті часи.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!