На Дніпропетровщині за кошти Всесвітнього банку побудують автономні котельні

Владні чиновники в Дніпрі розглядають різноманітні способи вирішення проблеми з опаленням в місті та області. Про це заявив мер Кам’янського Андрій Білоусов.

Владні чиновники в Дніпрі розглядають різноманітні способи вирішення проблеми з опаленням в місті та області. Про це заявив мер Кам’янського Андрій Білоусов. На сьогоднішній день після чергового підвищення тарифів на опалення для жителів міста розглядаються можливості залучення коштів Всесвітнього банку для будівництва автономних котельних та індивідуальних теплових станцій у всіх мікрорайонах, що надасть можливість у майбутньому дещо знизити тарифи на тепло. Також на основі посилення енергетичних мереж буде розглянуто питання переводу лівого берега повністю на автономне опалення.

Влада міста розглядає постачальників для закупівлі обладнання для котельних та теплових пунктів, яке має відповідати стандартам енергоефективності та безпечності. Слід звернути увагу на енергетичне обладнання від надійного виробника на сторінці https://220volt.com.ua/elektrika-i-svet/nizkovoltnoe-oborudovanie/puskateli-kontaktori/puskateli.htm, де представлені пускателі, контактори та інші прилади з достатньою потужністю. Мер міста закликає жителів переходити на автономні котельні, що значно знизить витрати на опалення.

Майбутнє опалення міста за автономними котельними

Слід зазначити, що на Дніпропетровщині функціонують найбільш потужні альтернативні котельні в Україні.

Найбільша автономна котельня знаходиться у обласній дитячій лікарні на Космічній, потужність її семи твердопаливних котлів досягає 10,5 МВт. Вона дозволяє економити близько 2 млн. кубометрів газу на рік, а тепла вистачає для опалення онкологічного диспансеру, обласного перинатального центру та 8 міської лікарні.

Для Дніпровської міської лікарні №9 була збудована котельна потужністю 6 МВт, а для лікарні №4 — 7,5 МВт. В них встановлені твердопаливні котли, які обігрівають всі корпуси медичних установ та 6 житлових будинків, які знаходяться поряд. Котельні працюють в повністю автоматизованому режимі, а поставка тепла легко коригується залежно від погоди, що суттєво економить бюджетні кошти. Модернізоване обладнання також забезпечує лікарні безперебійною гарячою водою. Дані об’єкти були збудовані за кошти інвесторів, з бюджету не було взято жодної гривні.