На Дніпропетровщині зафіксовано спалах небезпечної хвороби

На Дніпропетровщині, у селі Орлівщина Новомосковського району зареєстровані випадки захворювань на лептоспіроз коней. У зв’язку з цим були введені карантинні обмеження.

В одному із господарств від коней виділено патогенні лептоспіри L. Interrogans серогруп вratislava та іcterohaemorrhagiae, остання має основне значення в патології людини.

У зв’язку з цим рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новомосковській райдержадміністрації господарство оголошено неблагополучним щодо лептоспірозу.

Введено карантинні обмеження, затверджені заходи щодо ліквідації вогнища лептоспірозу, профілактики та недопущення розповсюдження хвороби на території Новомосковського району.

Лептоспіроз є найбільш розповсюдженою природно-осередковою особливо небезпечною інфекційною хворобою, загальною для людей і тварин. Основним джерелом, а також резервуаром збудника лептоспірозу є дикі гризуни (щури, миші), свійські (свині, велика рогата худоба, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини.

Механізм передачі збудника – аліментарний або контактний. Зараження відбувається при вживанні контамінованої води та їжі, купанні, риболовлі, догляду за хворими тваринами, через укус гризуна.

Карантинні заходи необхідні через важкість перебігу хвороби і високу летальність від лептоспірозу.