На Дніпропетровщині зареєстрували випадок небезпечної хвороби

У Павлограді Дніпропетровської області зареєстрований випадок захворювання кішки на сказ. Тварина була безпритульна, не щеплена проти сказу. Перед загибеллю агресії не проявляла.

Відібраний патологічний матеріал тварини був направлений для проведення досліджень на сказ до Дніпропетровської регіональної лабораторії ветеринарної медицини, які дали позитивний результат. На місці загибелі тварини проведена дезінфекція.

Як зазначають у прес-службі міськради, в місті проведене засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому було прийняте рішення про запровадження з 6 лютого 2018 року карантинно-обмежувальних заходів по сказу на території міста, обмеженій вулицями Добролюбова, Некрасова, Полтавська та затверджений План заходів щодо ліквідації сказу на території міста.

Відповідно до цього плану буде проводитися масове щеплення собак і котів проти сказу на території Павлограду, обмеженій вулицями Добролюбова, Некрасова, Полтавська та щеплення проти сказу не щеплених мисливських собак. Допуск до полювання не щеплених собак заборонено.

В умовах карантинних обмежень на території міста заборонені проведення заходів із залученням тварин (котів, собак), та переміщення таких тварин. Лікарями державної ветеринарної медицини проводяться подвірні обходи та щеплення сприятливих тварин проти сказу.

Але, незважаючи на наявну смертельну небезпеку для людей та тварин, частина власників тварин відмовляється від проведення щеплень проти сказу своїх домашніх улюбленців. Така недбалість може призвести до фатальних наслідків. Окрім цього, це є порушенням вимог законодавства України, за що передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу», – зазначають фахівці.

Довідка: Сказ – невиліковна вірусна хвороба, що передається людині та домашнім тваринам хворими тваринами. Найбільшу небезпеку для домашніх тварин становлять укуси нещеплених собак, котів, лисиць. Сказ — раньова інфекція, при якій зараження найчастіше відбувається при укусі. Єдиним дієвим методом профілактики сказу тварин є щеплення.