На які проблеми зі здоров’ям вказують нічні пробудження

Якщо людина не відчуває стресу, але все одно не може нормально спати вночі, їй слід перевіритись у лікаря. В інтерв’ю лікаря-дієтолога Яни Пруднікової прозвучали пояснення деяких причин нічних пробуджень. Зокрема, медик зауважила, що якщо ця проблема виникає поза зв’язком із емоційними переживаннями, це може свідчиити про порушення у роботі надниркових залоз. Також на дисфункцію надниркових залоз може вказувати голод, що відчувається в нічний час, повідомляє “Жіночий світ”.

«Якщо людина вночі повертається, не може заснути і дуже хоче їсти, це говорить про те, що в неї активно викидається адреналін в кров. Це може вказувати на дисфункцію надниркових залоз», – повідомила Пруднікова.

Крім того, голод, який не дає нормально спати вночі і змушує «пірнати» в холодильник, може бути симптомом патології підшлункової залози, цукрового діабету, додала фахівець. Іншою нічною ознакою цього захворювання, що характеризується підвищеним рівнем цукру в крові, є сильний позив до сечовипускання – витерпіти його неможливо, доводиться підніматися з ліжка. У разі діабету людина може прокидатися і відвідувати туалет два-три та більше разів за ніч.

«Вночі людина має спати», – наголосила Пруднікова.

Лікар порадила тим, хто почав страждати від нічних пробуджень, обговорювати цю проблему з медиками, обстежитись.