Названо причини постійної втоми

Недосипання – це не єдина причина вашої постійної перевтоми. Деякі речі, які ви робите (або ні) виснажують вас як ментально, так і фізично. Пише zhyvyaktyvno.org.

Ви п’єте недостатньо води

Навіть мінімальне зневоднення сприяє загущенню крові та стає додатковою причиною витрати енергії, зазначає спортивний дієтолог. Через це ваше серце починаю працювати менш ефективно, зменшуючи швидкість перекачки крові й швидкість постачання кисню й корисних поживних речовин до м’язів та органів.

Ви отримуєте недостатню кількість заліза

Дефіцит заліза робить вас млявим, дратівливим, слабким та дуже незосердженим. Це відбувається через те, що надто мало кисню доходить до клітин та м’язів. Додайте більше заліза до раціону, щоб зменшити ризик анемії: більше пісної яловичини, тофу, яйця, овочі, горіхи та арахісове масло. Бажано поєднати продукти, що містять залізо та вітамін С, вітамін сприяє кращому засвоєнню заліза організмом.

Ви є перфекціоністом

Прагнення бути досконалим змушує вас працювати довше й важче. Ви ставите складні цілі та не радієте маленьким досягненням. Перенавантаження роботою не сприяє покращенню продуктивності.

Ви нервуєте

Якщо ви допускаєте, що ваш босс збирається вас звільнити, подзвонивши і запросивши на незаплановану зустріч або ви боїтеся сісти за велосипед через те, що можете впасти – вас сміливо можна звинуватити у «катастрофізації». Ця занепокоєність може паралізувати вас й розумово виснажити. Коли вас починають непокоїти ці думки – глибоко вдихніть й запитайте себе наскільки взагалі імовірно, що найгірше станеться. Активна прогулянка, медитації, заняття спортом, або просто щира розмова з другом допоможе вам краще справлятися з панічними атаками й нервовими зривами.

Ви пропускаєте сніданок

Іжа заряджає організм енергією. Навіть коли ми спимо, енергія потрібна щоб доставити кисень і качати кров по організму. Тому, зранку необхідно заново підзарядитися. Коли ви пропускаєте сніданок, то ви робите собі ведмежу послугу. Стабільна відсутність сніданку дорівнює постійній млявості. Сніданок можна порівняти з вогнищем, котре ви розпалюєте щоранку. Корисний сніданок містить в собі цільнозернову складову, пісний білок й корисні жири. Це може бути вівсяна каша з білковим порошком й трохи арахісового масла, смузі з використанням того ж самого білкового порошку та обезжиреного молока, або тости з цільнозернового хліба з низькокалорійним творогом.

Ви вживаєте нездорову їжу

Зараз дуже поширена їжа з високим вмістом цукру й простих вуглеводів, або простіше – з високим глікемічним індексом. ГІ – показник того, як швидко підвищується цукор в крові після вживання певного продукту. Щоб тримати рівень цукру в крові в нормі, білок слід поєднувати з цільнозерновими продуктами. Наприклад, печена (не смажена) курка й коричневий рис, або лосось з бататом, або салат з вареної курки та фруктів.

Ви працюєте в неробочий час

Перевірка електронної пошти, коли ви повинні розслаблятися та відпочивати, ставить вас під загрозу вигорання. Вміння «відключатися» дозволяє вашому мозку та тілу оновитися та повернутися до роботи більш продуктивним. Коли ви дійсно відпочиваєте, то стаєте більш креативними та ефективними по поверненню до роботи.