Немовлята маніпулюють батьками посмішкою – вчені

Вчені з’ясували, що немовлята посмішкою маніпулюють батьками. Крім того, самі батьки з часом починають відчувати, що їх новонароджена дитина починає маніпулювати ними. Проведені дослідження підтверджують науково цей факт. Про це пише сайт 4 mama.

Американські фахівці в Сан-Дієго розповіли про своє відкриття: коли немовля посміхається вам, робить воно це не просто так, а з очікуванням вашої реакції, тобто тієї ж самої посмішки.

Вчені провели експеримент, в якому були задіяні 13 жінок і їх 4-місячних дітей, а також добровольці для випробувань з ляльками-роботами. Фахівці поставили перед собою завдання в цьому експерименті – дізнатися мотив дитячої посмішки, чи роблять вони це усвідомлено, і за яких обставин вони вирішують посміхатися чи ні.

В ході роботи вчені відкрили багато чого цікавого. Наприклад, немовля поводиться дуже продумано в стосунках з батьками, а не як створіння, яке ще нічого не розуміє. Їх поведінка нагадує професійних коміків, які відчувають момент, найбільш сприятливий для певного жарту. Тобто діти посміхаються своїм батькам в той момент, коли ситуація на їх боці, і мати або батько можуть з легкістю відповісти їм не просто посмішкою, а й робити це якомога довше.

Ці 4-місячні маніпулятори можуть точно визначити, коли треба подивитися на батьків і як це зробити так, щоб отримати максимальну увагу до себе. Але цим відкриття не закінчуються. З’ясувалося, що немовлятам постійно необхідна батьківська посмішка. І вони розуміють, щоб це отримати, їм треба самим посміхатися.

Також з’ясувалася, що діти і батьки переслідують різні цілі. Наприклад, мами теж хочуть довго насолоджуватися моментом взаємних посмішок. А ось діти хочуть, щоб посміхалися тільки їх батьки, і домагаються тільки цього.

Так що, тепер ми знаємо, що дитина може посміхатися нам не через свій чудовий настрій або радість, а для того, щоб споглядати нашу посмішку, коли ми будемо посміхатися їй у відповідь.

Залишити відповідь