Нічне харчування шкодить мозку – медики

Вчені заявили, що їжа в години, які зазвичай приділяються нічному сну, шкодить не тільки фігурі, але і мозку: через порушення добових ритмів починає псуватися пам’ять. Про це повідомляється в журналі eLife, пише Еxpres.ua.

Генетик Дон Ло і її колеги з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провели свій експеримент на мишах, що ведуть нічний спосіб життя. Два тижні одну групу гризунів годували тільки в проміжок між дев’ятою вечора і третьою годиною ночі, а іншу – тільки між дев’ятою ранку і третьою годиною ночі.

Хоча миші в обох групах спали однакову кількість часу, ті, кого годували вночі, почали відчувати проблеми зі сном (частіше прокидалися). Крім того, розладналися їхні добові ритми, що вплинуло на вироблення білків – в тому числі і тих, що відповідають за пам’ять і процес навчання. У результаті миші, які харчувалися в належний для сну час, стали гірше проходити тести на пам’ять.

Поки незрозуміло, наскільки сильний негативний ефект нічного прийому їжі на людину, зазначає Ло. Проте вже відомо, що люди, котрі працюють в нічну зміну, гірше вирішують завдання на інтелект.