Для участі в експерименті запросили 142 людини, яких випадковим чином поділили на дві групи. Всі учасники пройшли тест: вони виконували різні завдання, а при цьому в лабораторії постійно були присутні дратівливі звуки, а також створювалися інші некомфортні умови, що провокують роздратування.
Після цього одну групу піддослідних на дві доби залишили в спокої – вони вели свій звичайний спосіб життя і спали близько семи годин на добу. Другій групі вчені давали спати на 2-3 години менше, ніж звикли випробовувані, в середньому вони спали близько 4,5 годин.
Після цього тести повторили. Виявилося, що ті, хто мало спав, стали набагато дртівливішими, ніж були до початку експерименту. Чим неприємніший був звук, тим зліші вони ставали. У тих, хто перед тестом виспався, рівень негативних емоцій був нижчим в цілому, а також вони рідше виявляли агресію.
Крім того, вчені попросили 200 студентів кожен день протягом місяця вести щоденники, в яких вони описували негативні емоції протягом дня і скільки спали вночі. Результати цього досвіду виявилися аналогічними – невиспані студенти впродовж наступного дня були дратівливі і схильні до прояву агресії.