Сім особливостей німців, які для українців видаються незвичними

Деякі особливості іноземних народів можуть нам видатися з першого погляду дивними. Однак при уважному розгляді цього питання, можна зрозуміти, що вони цілком правильні.

Читать далее

У Вікіпедії вперше за 10 років оновили дизайн

Онлайн-енциклопедія Вікіпедія отримала перше за понад десять років велике оновлення інтерфейсу десктопної версії сайту. Про це повідомляє некомерційна американська організація The Wikimedia Foundation, яка керує Вікіпедією, передає Укрінформ.

Читать далее

Кондитер із Дніпра створює справжні солодкі шедеври (фото)

У домашній кондитерській дніпрянина Дмитра Нікіфоренка відбуваються дива та народжуються солодкі шедеври. Коли бачиш його торти, здається, що це справжні предмети — музичні інструменти, автомобілі, палаци і навіть каструлі з борщем — тільки зменшені в декілька разів.

Читать далее

Забуті традиції народу: час, коли «вода хвилюється»

Водохреще, Йордан або Богоявлення — таку назву має третє велике зимове свято, яке православні християни та греко-католики відзначають 19 січня. Зазвичай для більшості вірян традиційне Водохреще містить доволі типову програму: похід до церкви, занурення в ополонку та щедре частування й навіть чаркування.

Читать далее

Йосип Тимченко: український винахідник і забутий «піонер кінематографа»

Усім добре відомі винахідники радіо Гульєльмо Марконі та Олександр Попов. Перший трохи випередив другого, але до історії ввійшли обоє. Не так вийшло з кінематографом.

Читать далее

Чорний Водяний Кролик або Кіт: чого чекати від цієї парочки?

За «підказкою» східних астрологів, 2023 рік пройде під заступництвом Чорного Водяного Кролика або Кота. Обидві тваринки дуже лагідні та доброзичливі, полюбляють сімейний затишок, у якому почуваються особливо комфортно.

Читать далее

У Дніпрі з’явилася «Золота Роза»

У Дніпрі відкрили п’ятнадцяту мініскульптуру, яку присвятили Єврейській громаді Дніпра. Її назва, «Золота Роза», співпадає з назвою центральної синагоги міста, яка є серцем дніпровської єврейської громади.

Читать далее

У парку Дніпра відкрили новий актракціон світового рівня (фото)

У парку Зелений Гай відкрили новий атракціон – будинок «Догори дриґом». Це перший атракціон такого типу у Дніпрі та четвертий в Україні.

Читать далее

Пилип Орлик: «Україна повинна бути вільною від чужого панування»

Цими днями виповнилося 350 років від дня народження видатного українського політичного, державного і військового діяча, гетьмана Війська Запорозького у вигнанні Пилипа Орлика.

Читать далее

Кішки знають, коли господарі розмовляють із ними

Французькі дослідники вивчили поведінку 16 улюбленців і зазначили, що котячі розуміють звернення господарів до себе. А те, що вони на це не реагують, — інше питання, повідовмляє «НВ«.

Читать далее