Незвичайні дуби поселилися у Дніпрі (Фото)

У Самарському районі Дніпра, біля місця славетної битви військ отамана Івана Сірка, молодь та громадські активісти висадили дуби й відремонтували лавки. Саджанці ж дерев виростив із жолудів хортицьких велетнів житель Фрунзенського масиву Віталій Плахотін.

На згадку про славетну битву козаків під проводом Івана Сірка в перші роки незалежності на набережній Старої Ігрені (вул. Гаванська) був установлений камінь та закладений невеличкий скверик. Але останнім часом це місце перетворилося на пустир. Невідомі понищили тут лавки, навіть почали зрізати  паркан навкруги скверу.

Цими днями юні вихованці «Самарських Хортів» за участі учнів осередку Українського рукопашу «Спас» спільно з представниками «Лютих Козаків», вирішили облагородити пам’ятний знак. Діти та дорослі разом прибрали територію, оновили лавочки, пофарбували їх. Також посадили кілька десятків молодих дубів та горіх. Саджанці дерев безкоштовно надав Віталій Плахотін. Чоловік із жолудів старих хортицьких дубів виростив на власній ділянці 300 молодих дубочків і мріяв закласти з них алею пам’яті українських героів, котрі загинули. На жаль, на Фрунзенському масиві, де мешкає активіст, не вистачило місця для усієї дубової алеї, тож пан Віталій передав понад 50 дубів Самарському району й сам взяв участь в акції.

Частину забрали козаки «Спас-Штурму» на Старі Кодаки. Близько двох десятків — посадили біля пам’ятника Івану Сірку. Ще 20 — у селищі Рибальське.

Тож, сподіваємося, що відродимо разом славу українських дубових лісів та подаруємо нашим нащадкам 300 літніх і старших за віком красенів-велетнів!

Анфіса Букреєва