Новомосковська об’єднана ДПІ інформує

Новомосковська об’єднана ДПІ інформує про транспортний податок для фізичних осіб. Відповідно до змін, внесених Законом № 909 до ст. 267 Податкового кодексу, що набрали чинності з 01.01.2016 р., платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу є об’єктами оподаткування (пп. 267.1.1 п. 267.1 цієї статті).

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Так, станом на 01.01.2016 р. мінімальна заробітна плата становила 1 378 грн. Таким чином, якщо легковий автомобіль не досяг п’ятирічного віку та його середньоринкова вартість перевищує 1 033 500 грн (750 х 1 378), то цей автомобіль у 2016 р. є об’єктом оподаткування транспортним податком.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки перемикання передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті (пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу).

Механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів встановлено постановою № 66, п. З якої визначено, що джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів). Інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки перемикання передач подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) ДП «Держзовнішін- форм» до Мінекономрозвитку України (п. 4 цієї постанови).

Слід зазначити, що встановлення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об’єктів оподаткування транспортним податком проводить винятково Мінекономрозвитку України.

ПРИДБАННЯ АВТОМОБІЛЯ ПРОТЯГОМ РОКУ

У разі якщо легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування транспортним податком, придбано протягом року, податок сплачується пропорційно до кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Так, наприклад, за автомобіль, придбаний у квітні 2016 р., податок сплачується за дев’ять місяців: квітень — грудень. При цьому попередній власник сплачує податок за три місяці: січень — березень (включно).

ВИКРАДЕННЯ АВТО

У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, що настає за місяцем, у якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем. При цьому факт викрадення має бути підтверджено відповідним документом щодо внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному власнику) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту її отримання (пп. 267.6.8 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу).                                                                                                                                     

ТЕРМІН СПЛАТИ

Транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (пп. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 Податкового кодексу).

Відповідно до п. 126.1 ст. 126 цього Кодексу в разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Водночас згідно з пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

КУДИ СПЛАЧУВАТИ

Відповідно до п. 24 Порядку № 1388 реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) фізичної особи (для внутрішньо переміщених осіб — місце проживання на підставі відповідних документів).

Отже, транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, а не за місцем знаходження сервісних центрів МВС, і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу.

ЗВІРКА ДАНИХ

Фізична особа — платник транспортного податку при виникненні питань щодо транспортного податку має право на звірку даних.

Так, відповідно до пп. 267.6.10 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу фізичні особи — платники транспортного податку у разі необхідності звірки даних щодо об’єктів оподаткування, що перебувають у їх власності, розміру ставки податку, нарахованої суми податку звертаються з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації.

Для проведення звірки даних фізичними особами — нерезидентами їм необхідно звернутися до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, тобто за місцем реєстрації автомобіля.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *