Оніміння пальців: сигнал про серйозну хворобу чи наслідок роботи
Багатьом знайоме відчуття оніміння пальців рук. Особливо часто з цим стикаються люди, які виконують монотонну роботу руками: бухгалтери, журналісти, програмісти, швачки, офісні працівники.
Такий симптом не варто ігнорувати — це може бути ознакою серйозного захворювання.
Синдром зап’ястного каналу
Це одна з найпоширеніших причин оніміння обох рук. Захворювання розвивається внаслідок частого повторення одноманітних рухів зап’ястям, наприклад, під час набору тексту на клавіатурі. Найчастіше страждають жінки. Симптоми: оніміння пальців, відчуття «мурашок», біль, зниження чутливості та навіть атрофія великого пальця.
Остеохондроз шийного відділу
Нерви, які відповідають за чутливість рук, беруть початок у шиї. Вікові зміни, міжхребцеві грижі, сколіози та постійне носіння важких речей можуть викликати утиск нервових закінчень. Часто оніміння виникає з одного боку — правої або лівої руки.
Читайте також: Завжди холодні руки і ноги: є причини
Проблеми з серцем і судинами
Оніміння пальців вночі або в холод може свідчити про захворювання серцево-судинної системи, зокрема — хворобу Рейно. Пальці можуть біліти, втрачати чутливість через спазм судин. У цьому випадку важливо звернути увагу на загальне самопочуття і не зволікати з візитом до лікаря.
Що робити, якщо німіють пальці рук?
Насамперед слід звернутися до терапевта для діагностики. Лікування залежить від основної причини. У багатьох випадках допомагають прості вправи:
- Підніміть руки вгору, потрясіть ними, розслабте кисті. Потім опустіть і струсіть. Повторіть 7–10 разів.
- Витягніть руки на рівні плечей, стисніть кулаки і обертайте кистями в обидва боки.
- Стискайте й розтискайте кулаки перед собою, зробіть 7–10 підходів.
- Обертайте головою в різні боки повільно, по 10 повторів у кожному напрямку.
Виконуйте вправи двічі на день, дбайте про режим праці та відпочинку, не забувайте про масажі й тепло в холодну пору року.
фото з відкритих джерел