Органи людини старіють із різною швидкістю

Наші органи старіють із різною швидкістю незалежно від загального стану здоров’я. При цьому спостерігається кореляція між віком здорового кишечника та нирками, як показало дослідження вчених із Геномного інституту у Пекіні, повідомляє Ukrhealth.net.

Китайські дослідники з’ясували, що біологічний вік органів людини значною мірою відрізняється в тому самому тілі. Іншими словами, органи старіють із різною швидкістю.

І ця різниця може бути надзвичайно значною, а отже, концепція біологічного віку, що відрізняється від паспортного, багато в чому спирається на хибні передумови. Автори концепції виходять із тієї ідеї, що стрес, рівень спортивної підготовки та інші чинники життя можуть або уповільнити, або прискорити біологічне старіння.

У цілому нині, вік людини сприймається як показник всього стану тіла, хоча тепер дослідники наполягають у тому, що його частини необхідно характеризувати по-різному.

Такими є результати вивчення інформації з більш ніж 4 000 осіб віком від 20 до 45. Кожен доброволець здавав аналізи крові, стільця, проходив через особисті огляди та оцінку стану шкірних покривів. За допомогою зібраної інформації дослідники визначили очікуваний вік для нирок, серця, печінки, статевих гормонів, шкіри та кишечника.

Вони також встановлювали вік фізичного, імунного та геномного здоров’я людини залежно від отриманих результатів. Отримані висновки було поділено на 9 категорій здоров’я різних систем організму.

Застосовувалися біомаркери з крові та стільця. Найзначніша кореляція була виявлена ​​між статевими гормонами та віком нирок. Також ці гормони корелювали з імунною системою. До інших помітних кореляцій відносять здоров’я нирок та імунної системи.