Педагог з Дніпропетровщини разом з друзями виготовляє буржуйки для фронту (фото)

Житель Петропавлівки, що на Дніпропетровщині, Ігнат Ручий у вільний від роботи час майструє такі потрібні зараз буржуйки з підручних предметів, як от газові балони.

Ігнат — педагог, майстер виробничого навчання у відділенні Петропавлівського професійно-технічного училища, викладає для групи трактористів з 2012 року. Зараз проводить навчання дистанційно. А після занять робить те, чим сьогодні займається кожен українець: допомагає своїй країні, публікує Петропавлівка.City.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Ігнат Ручий_Петропавлівка

“Виникла потреба для фронту — буржуйки, так як стало холодно, і треба якось грітися нашим захисникам. Ігнат у стислі терміни виготовив і передав нам. Ми відправили за місцем призначення”, – говорить волонтер Сергій Андрійчук.

“Запитав у волонтерів, чи треба буржуйки, а вони питають: а що є? Кажу – на даний час немає, але можемо знайти балони та зварити їх. Підключились знайомі, знайшли всі необхідні балони, труби, і зварили шість буржуйок”, – каже Ігнат Ручий.

Ігнат Ручий_Петропавлівка

Три газові балони надав Іван Дейнеко, решту знайомі та друзі Ігната зібрали, а майстер використав зі своїх запасів матеріали для виготовлення буржуйок.

“Сашко дав балон, у рідних знайшов ще один, ще Сергій привіз третій. Усюди по трішки так і назбирали матеріали. Друзі допомагали варити буржуйки. Робили обігрівачі по типу болер’яну. Тепер там хлопцям нашим тепло буде, дров накидають і зігріються”, – розповідає Ігнат.

Ігнат Ручий_Петропавлівка

Зізнається він, що українці – вигадливий народ. Кожен щось може придумати та змайструвати. Допомагали Ігнату друзі: Грунський Дмитро, Ручий Артем, Михайлюта Павло, колеги по роботі. Андрійчук Сергій надавав електроди, диски. Усі після роботи зібралися та й робили.

Окрім того чоловіки допомагають в обороні краю: вантажать мішки, перевозять ліжка, матраци й таке інше.

“У перший день війни, мабуть, як і всі, не знали, що робити. А сьогодні люди працюють безкоштовно й краще, аніж за гроші, й беруться за всю роботу, бо всі справи наші наближають нас до перемоги”, – каже Ігнат.

Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Ми з України!», ініційованого Національною спілкою журналістів України.

Автор: Ірина Ситнік, “Степова Зоря”

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!