Перекредитування: незрозуміле слово чи рятівне коло

Для українців кредити давно стали зручним інструментом, який дозволяє конвертувати стабільний заробіток у фінансову свободу. Та що робити, якщо через зовнішні обставини виплачувати відсотки за кредитом стає важко?

Маючи непогану зарплатню, бонуси та премії, ви можете щомісяця виділяти суми, достатні для погашення кредитів. Отже, ви купуєте в кредит автівку, щоб із більшим комфортом їздити на роботу, а також возити друзів за місто на пікнік. Спочатку все йде за планом, а щомісячний платіж залишається в межах розумного. Та згодом ситуація починає змінюватися в гірший бік.

Авто й без виплат за позикою саме по собі створює додаткове фінансове навантаження: паливно-мастильні матеріали, обслуговування і паркування проявляють тенденцію до невпинного зростання. Як наслідок — вільних грошей у родини згодом стає дедалі менше, а прийнятний початковий розмір щомісячних виплат може сягнути половини бюджету.

Чи є у проблеми вирішення

У подібній ситуації кожен з нас бачить лише два варіанти: заробляти більше або зменшувати витрати за кредитами. І якщо з першим способом все досить складно і непередбачувано, то з другим допоможуть існуючі програми перекредитування. Вони дозволяють суттєво зменшити щомісячний платіж за кредитом, перевівши його на обслуговування в інший банк.

Заклик взяти нову позику в іншому банку для того, щоб віддати стару, може прозвучати дивно. Проте саме така система дійсно допомагає зробити обслуговування кредиту менш відчутним для родинного бюджету. Сьогодні цілком реально отримати кредит під менші відсотки (на 2-5% нижче) і на довший період часу (до 5 років). Потрібно лише мати пристойну кредитну історію.

Переведення позики на обслуговування в інший банк не завжди доцільне. Незначні суми легше віддати й забути про них. А іпотеку простіше реструктурувати, адже банки зацікавлені в продовженні виплат. Уявити межі застосування перекредитування можна на прикладі програм «Кредобанку», який пропонує позики в розмірі до 300 тисяч гривень і строком до 5 років.

Кредитів багато, вихід — один

Перекредитування може допомогти і в ситуації, коли кредитів більше одного: банк виплатить всі позики з комісіями за дострокове погашення, після чого об’єднає їх. Відтак ви будете щомісяця платити вже меншу суму і лише одному кредитору, що набагато зручніше й простіше контролювати. А якщо доходи дозволяють стабільно виплачувати кредит третій рік поспіль, то перехід на більш лояльні умови співпраці дозволить звільнити додаткові кошти на потреби родини.

Просто про складне

Привабливість програм перекредитування залежить від умов співпраці, які суттєво відрізняються в різних фінустановах. Приміром, «Кредобанк» здійснює оформлення без залучення поручителів чи застави, а також не зобов’язує в обов’язковому порядку страхувати позику. Найголовніше — не передбачено ніякої комісії за дострокове погашення позики.

Сьогодні банки охоче перекредитовують клієнтів, які регулярно здійснюють виплати півроку й більше. Для оформлення знадобиться мінімум документів — паспорт, ідентифікаційний код і діючі кредитні угоди (лише ті, за якими необхідно здійснити перекредитування). Для позик на суму понад 50 тисяч гривень «Кредобанк» попросить додатково надати довідку або виписку з банку. Але, за наявності стабільної роботи і регулярної зарплатні, проблеми це не складе.