Перше квітня. Цей день в історії

Першого квітня у світі відзначають День сміху та міжнародний день птахів. Також цього дня  у 1778 році нью-орлеанський бізнесмен Олівер Поллок придумав знак долара — $. До речі, слово «бакс» або «бакси» походить від англійського слова «бакскін» — шкіра самця оленя. Ці шкури були одним з головних предметів торгівлі з індіанцями. Індіанець приїжджав до поселень білих, щоб обміняти шкури на необхідні йому речі (рушниці, сіль, інструменти, горілку тощо), і білий торговець казав: «Це тобі коштуватиме три бакси», тобто три шкіри оленя. Пізніше слово стали використовувати як сленгову назву долара.

1875 рік — англійська «Таймс» стає першою у світі газетою, що подає тижневий прогноз погоди.

1889-й — у Чикаго з’явилася в продажу перша посудомийна машина, створена Джозефіною Кокрейн.

1890 року бельгійський емігрант Шарль Ван Деполь одержав у США патент на тролейбус.

В 1923-му вийшов перший номер радянського журналу «Огоньок».

1950 рік — першоквітневий жарт про НЛО. Західнонімецька газета «Вісбаден тагеблатт» публікує сенсаційну фотографію пілота НЛО, який зазнав катастрофи поблизу міста. (на знімку інопланетянин метрового зросту в кисневій масці на одній нозі йде в супроводі двох офіцерів американської армії). Фотографію передрукують майже всі газети світу. Лише через кілька років журналісти газети зізнаються, що це був першоквітневий жарт.

1967 рік — в СРСР прем’єра фільму «Кавказька полонянка».

В 1973 році в Одесі вперше відбувся фестиваль «Гуморина».

1976 року заснували компанію Apple.

1 квітня народилися

1809 року — Микола Гоголь, письменник («Мертві душі», «Вій», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Шинель», «Ревізор», «Тарас Бульба»).

В 1873 році народився Сергій Рахманінов, композитор і піаніст, один із найвидатніших представників фортепіанного мистецтва.

1929 – народився Мілан КУНДЕРА, чеський письменник

У 1971 році народився  Вахтанг Кіпіані, журналіст, телеведучий, громадський діяч. Також — колекціонер газет.