Петро Порошенко: «Маємо розбудувати європейську Україну»

Урочистості з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки розпочались із виступу Президента Петра Порошенка.

«Досвід визвольних змагань 1917-1921 років має ще один важливий для нас вимір. Він вчить, що соціально-економічні проблеми слід вирішувати вчасно та ефективно. На сто відсотків незворотною наша незалежність стане тоді, коли ми доведемо усьому світові, а насамперед самим собі, що ми стали успішною країною успішних людей. Переживши найболючіший шок, який спричинили війна та економічна агресія з боку Росії, ми повертаємося на шлях відновлення й розвитку. Маємо подолати зовнішню агресію, розбудувати європейську Україну, і передати її в надійні руки наших дітей та онуків. Це — наша місія, і вона абсолютно реальна і можлива. Особлива подяка — нашим воїнам, які на фронті захищають соборну Україну. Особливі вітання — громадянам України, які живуть зараз в умовах російської окупації. Кожен день розлуки, яким би важким він не був, все-таки наближає нас до неминучого возз’єднання. Слава нашій Вітчизні — єдиній, соборній, неподільній!»

З нагоди свята Глава держави нагородив 58 громадян орденами Свободи, князя Ярослава Мудрого, «За заслуги», Богдана Хмельницького, «За мужність», княгині Ольги, Данила Галицького та медаллю «За працю і звитягу».

Цього дня у Києві за традицією, на мосту Патона люди утворили «живий ланцюг». Сппочатку учасники акції на правому та лівому берегах Дніпра сформували дві колони, одна з яких тримала полотнище блакитного кольору, інша — жовтого. Люди несли частини українського стяга завдовжки 30 метрів. Таким чином, після возз’єднання активісти утворили не лише живий ланцюг, а й 30-метровий прапор України. Після об’єднання колон активісти спільно виконали Гімн України, а також ушанували Хвилиною мовчання пам’ять загиблих на Майдані та в АТО. Найбільший прапор розгорнули і на Хрещатику.

Ярослава Хлєбникова

До єдиного дня інформування