Податківці Дніпропетровщини підбили підсумки за минулий рік

Про підсумки роботи податкової служби Дніпропетровської області за 2021 рік та першочергові завдання на поточний рік розповіла начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) Ганна Чуб.

Очільниця ГУ ДПС зазначила, що 2021 рік для податкової служби був дійсно важливим та особливим. З 01 січня 2021 року Державна податкова служба України працює як єдина юридична особа, тобто успішно завершився ще один крок реформування. І найкращим свідченням цього є показники надходжень до бюджету.

Незважаючи на карантинні умови, у минулому році платниками податків Дніпропетровщини забезпечено не тільки стабільність надходжень до бюджетів, а і динаміку зростання податків, зборів та платежів.

Протягом 2021 року до бюджетів спрямовано понад 60 млрд грн, що на 13,6 млрд грн перевищує відповідний показник 2020 року (темп росту – майже 129 %), у тому числі:

  • до державного бюджету надійшло понад 28 млрд грн, що на 6,6 млрд грн більше відповідного показника 2020 року (темп росту – майже 130 %);
  •  до місцевих бюджетів – майже 32 млрд грн, що майже на 7 млрд грн більше надходжень 2020 року (темп росту – понад 128 %).

Продовжуючи тему бюджетних надходжень Ганна Чуб зазначила, що із загальної суми податків і зборів, що наповнили місцеві бюджети, збільшились і надходження до бюджету міста Дніпра.

«Так, зокрема, у 2021 році бюджет міста отримав майже 1,4 млрд грн плати за землю, що на 552 млн грн (або на 67 %) більше ніж у 2020 році. Надходження до бюджету м. Дніпра податку на нерухоме майно у порівнянні з 2020 роком збільшились на 109 млн грн (або на 56 %) і склали майже 304 млн гривень», – зазначила керівник податкової служби Дніпропетровщини.

До державних цільових фондів впродовж 2021 року надійшло понад 20 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 3 млрд грн більше 2020 року (темп росту – понад 119 %).

Ганна Чуб подякувала платникам за добросовісне ставлення до сплати податків – джерела стабільного наповнення бюджетів.

«Після успішно проведеної реформи у суспільстві зріс рейтинг та рівень податкової служби. Зараз податкова – це потужна служба з достойною зарплатою працівників. За минулий рік укомплектованість кадрами податкової служби області склала 96 %», – зауважила Ганна Чуб.

Очільниця ГУ ДПС також відмітила, що продовжує активну роботу мобільний ЦОП, який обслуговує саме віддалені куточки Дніпропетровщини. Протягом минулого року він здійснив 296 виїздів, під час яких надано майже 3,5 тисячі адміністративних послуг.

Податкова служба області продовжує розвивати комунікацію із суспільством на принципах прозорості і партнерства, проводячи, зокрема, інформаційно-роз’яснювальну роботу та забезпечуючи зворотній зв’язок з платниками податків.

На сьогодні одним з важливих питань для малого бізнесу є застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО і щоб цей процес був легким і доступним для платників податкова служба області проводить широкомасштабну роз’яснювальну роботу.

Ганна Чуб звернула увагу, що активна роз’яснювальна робота з питання обов’язкового застосування з 01.01.2022 фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП) – платниками єдиного податку II – IV груп, які здійснюють розрахункові операції, РРО та програмних РРО проводиться з перших днів січня поточного року.

З цією метою щоденно робоча група ГУ ДПС здійснює виїзд мобільним ЦОПом до торгівельних центрів та комплексів, а також інших місць концентрації ФОПів. Під час таких виїздів податківці проводять зустрічі та спілкуються з платниками, відповідають на питання і надають практичну допомогу.

«У січні 2022 року уже здійснено 320 виїздів. У рамках цих виїздів з ФОПами проведено майже 8 тисяч зустрічей та 19 семінарів. Хочу зазначити, що такий діалог дійсно важливий не тільки для бізнесу, а і для нас», – акцентувала очільниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

Взаємодія та співпраця з платниками податків на партнерських засадах, відкритість до діалогу з бізнес-спільнотою та громадськістю – це важливі напрямки роботи податкової служби області, які сприятимуть наповненню бюджету задля економічного процвітання не тільки регіону, а і нашої держави.