Поділ підприємств та визначення тривалості перевірок: податківці Дніпра дали пояснення
В.о.начальника Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС Катерина Дебела детально зупинилася на деяких нормах законодавства в частині поділу підприємств для цілей оподаткування, визначення тривалості перевірок, затвердження Реєстру великих платників податків на 2019 рік та впровадження ризикоорієнтованої системи контролю.
Вона зазначила, що відповідно до пункту 46.2 статті 46 Кодексу платник податку на прибуток подає разом із відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 Кодексу.
Пунктом 2 статті 2 Закону, в редакції Закону України від 5 жовтня 2017 року №2164-VII «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень», для підприємств установлені критерії щодо їх належності до мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств.
Підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу визначено поняття великого платника податків.
Нормами статті 82 Кодексу визначено строки проведення документальних планових та позапланових перевірок із прив’язкою до вищенаведених категорій суб’єктів господарювання.
Для великих платників податків тривалість документальних планових перевірок не перевищує 30 робочих днів (з можливістю їх продовження на 15 робочих днів), щодо суб’єктів малого підприємництва — 10 робочих днів (з можливістю їх продовження на 5 робочих днів), інших платників податків — 20 робочих днів (з можливістю їх продовження на 10 робочих днів).
Тривалість документальних позапланових перевірок для великих платників податків не перевищує 15 робочих днів (з можливістю їх продовження на 10 робочих днів), щодо суб’єктів малого підприємництва — 5 робочих днів (з можливістю їх продовження на 2 робочі дні), інших платників податків — 10 робочих днів (з можливістю їх продовження на 5 робочих днів).
Для встановлення можливої тривалості перевірок підприємству доцільно керуватися критеріями, наведеними у листі Державної фіскальної служби України від 10.10.2018 № 4372/6/99-99-14-03-03-15.
Катерина Дебела повідомила, що ДФС використовує ризикоорієнтовану систему відбору до планових перевірок. Перевіряються суб’єкти господарювання, які мають ризики щодо несплати податків та зборів. Платники мають можливість самостійно оцінювати ризиковість ведення власної діяльності та ймовірність потрапляння до заходів планового аудиту. Порядок формування плану-графіка проведення документальних перевірок оприлюднюється на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/320874.html).
Державною фіскальною службою України затверджено Реєстр великих платників податків на 2019 рік (Наказ ДФС України від 26.09.2018 р. №617 чинний з 26.09.2018 р.). До Реєстру включено 1500 платників податків, що на 136 або на 10% більше ніж торік.
Ознайомитися з Реєстром можна за посиланням http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/reestri/352246.html.
Керівник Дніпропетровського управління звернула увагу на те, що супроводження великих платників податків здійснює Офіс великих платників та запропонувала великим платникам своєчасно подати заяви про взяття на облік до Офісу або його територіального управління за ф.№1-ОПП (норма розділу ІІІ Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Мінфіну 21.10.2015 № 911).