Подорож у дитинство: у Дніпрі відкрив свої двері новий музей (фото)

У Дніпрі у старовинній будівлі колишнього доходного дому розчинив свої двері для відвідувачів незвичайний музей. «Музей дитинства» – це зібрання дитячих речей, які були популярні в 60–90-х роках минулого століття: іграшки, книги, шкільне приладдя, фотографії, листівки, електронні ігри, посуд, одяг і багато чого іншого.

«Це ніби подорож у дитячі роки. Особливо цікаво приходити сюди вже зі своїми дітьми, котрі зростають здебільшого на інтернеті, комп’ютерних іграх. А тут багато що їх дивує. За цим цікаво спостерігати, а заразом згадувати своє», – розповідають перші відвідувачі музею.

Музей дитинства_Дніпро

Експозиція налічує близько тисячі експонатів, що виставлені в трьох залах. Предмети збирали самостійно, зокрема, з використанням платформи онлайн-оголошень.

Музей дитинства_Дніпро

«Нашим завданням було створити музей не чогось, що за трьома морями є дефіцитним товаром. Ми мали показати ті речі, з якими ми гралися у дитинстві», – розповідає Михайло Прудніков, директор Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу», філіалом якого є його новий проєкт «Музей дитинства». За словами пана Пруднікова, схожі проєкти він бачив в інших країнах, утім для України така виставкова колекція радше рідкість.

Музей дитинства_Дніпро

Водночас попри достатній розмір приміщення, чимало експонатів ще перебувають у сховищі, тож експозицію «Музею дитинства» часто оновлюватимуть.

Музей дитинства_Дніпро

Побачити унікальні експонати «Музею дитинства» можна за адресою: просп. Сергія Нігояна, 50, приміщення 13.

фото: facebook.com/mashini.vremeni