Правда і міфи про весняний авітаміноз
Втома, сонливість, блідий колір обличчя, випадання волосся, погіршення зору, крихкість кісток, нервові розлади – типові симптоми авітамінозу. Але чи існує “весняний авітаміноз“?
Насправді, про авітаміноз можна було говорити раніше, коли свіжі овочі і фрукти взимку вважалися такою ж рідкістю, як проліски. Зараз ми купуємо все це цілий рік. Інша справа, що в деяких з продуктів в зимові місяці міститься менше корисних речовин, ніж влітку або восени, повідомляє maximum.fm.
Міф: Авітаміноз характерний тільки для весняних місяців.
Реальність: Учені довели, що ми можемо відчувати брак вітамінів з різних причин і в будь-яку пору року, навіть влітку. Авітаміноз часто буває навіть у жителів спекотних країн, де фрукти та овочі доступні весь рік.
Міф: Авітамінозу не буде, якщо є багато свіжих овочів і фруктів.
Реальність: Добова норма вітаміну А – це 1,5 кг моркви, вітамінів В1 і В2 – 2 кг нежирного м’яса, вітаміну C – 2 кг яблук або 6 кг апельсинів. Тому це ще далеко не всі вітаміни, необхідні щодня людському організму. Крім того, потрібні ще й мінерали.
Міф: Полівітаміни компенсують погане харчування і допоможуть запобігти захворюванням.
Реальність: Учені не прийшли до єдиної думки, наскільки ефективні полівітаміни. Деякі дослідження показують, що полівітаміни захищають від передчасної смерті. Інші дослідження стверджують, що від них немає реальної користі.
Міф: Всі вітаміни корисні.
Реальність: Насправді, все, що може принести користь здоров’ю, здатне і нашкодити.
Міф: Передозування вітамінів неможливе.
Реальність: Надлишок вітамінів може завдати шкоди. Так, наприклад, надлишок вітаміну A негативно впливає на печінку, а якщо його занадто багато у вагітних жінок, то це може привести до вроджених дефектів у дітей.
Міф: Вітаміни не взаємодіють з ліками.
Реальність: Наприклад, вітамін K взаємодіє з деякими ліками, що продають як за рецептом, так і без нього.