Презентація історико-культурного альманаху пройшла у Дніпрі

У Дніпрі вийшов п’ятий випуску історико-культурного альманаху «Фронтири міста».  Цей випуск відрізняється тим, що упор зроблений не на край, а на саме місто, його історію та особистості. Всі, кого цікавить історія Дніпра, знайдуть тут щось цікаве.

«На тлі цієї гострої дискусії про перейменування міста і виникла ідея альманаху — як зображати історію міста: як Катеринослава, як Дніпропетровська, як Кодака. Яку основу покладати: українську, російсько-імперську, радянську. Міфи — це та інформація, яку людина пускає у своє життя. Це не просто дискусії. Від того, які казки нам закладаються в дитинстві, так ми далі й живемо. До цих дискусій потрібно ставитися з надзвичайно великою увагою. Перший випуск вийшов у 2012 році, відбулися карколомні зміни у нашій державі, і сьогодні ми маємо місто з іншою назвою і історією, яка твориться саме зараз. Фронтир як кордон, прозорий, у якому люди взаємодіють і виробляють свій неповторний уклад життя. П’ятий випуск як раз і є підсумком боїв за міф про Дніпро, Дніпропетровськ, Катеринослав у тому вигляді, якому він сфокусований зараз у свідомості мешканців нашого міста», – зазначив кандидат історичних наук, науковий редактор альманаху Владислав Грибовський під час прес-конференції в ІА «Днепр Пост».

За словами упорядників альманаху, п’ятий випуск став більш «дніпровським». Тут місто представлене  як котел, в якому варяться багато етносів, соціальних груп, ідеологічних течій, бачень розвитку історії.

«Той, хто уважно читає тексти, побачить, що в цьому альманасі місто представлено у розмаїтті, оскільки тут не тільки Катеринослав, а й Кодак — козацька частина історії, і Самар, яка багато років досліджувалася археологічно. Імперський період представлений через архітекторів, звісно представлений і Дніпропетровськ. Але ще не має звісно сучасного елементу. Альманах дає можливість подивитися на місто з 17 до 20 століття і майже до сьогодення. Вдумливий читач сам побачить, що місто не стояло в одній точці, воно розвивалося, міняло назви. Про це власне і йдеться в альманасі», – підкреслив кандидат історичних наук, член редколегії альманаху Ігор Кочергін.

Довідка: Фронтири міста (Frontiere Mista) — історико-культурологічний альманах, що розглядає міське середовище як фронтир — строкате черезсмужжя етнокультурних укладів, що взаємодіють й утворюють міські ідентичності. Осягнення «духу міста» подається як методами гуманітарних наук, так і художніми засобами. Більшість статей видання об’єднані наскрізною темою соціальної та культурної специфіки міст на кордонах культур, держав, способів життя та соціальних практик. Назва «фронтири» — походить з американської історії, і була запозичена від классика американської історіографії Фредерика Джексона Тернера, який визначав фронтир як місце, де виникають нові ідентичності. Альманах орієнтовано на створення майданчика, де і українські та зарубіжні дослідники будуть почувати себе поза ідеологічним простором, досліджуючи з чого складається місто і які основні етнокультурні компоненти в цьому місті присутні, як вони між собою взаємодіють, створюючи ідентичність населення міста.

Залишити відповідь