ПТУ на Дніпропетровщині: чи існує потреба в кадрах

На Дніпропетровщині діють понад 250 професійно-технічних установ, у яких школярі можуть здобути виробничі спеціальності. Також існує програма дуального навчання. Держава співпрацює з великими роботодавцями, що потребують кваліфікованих кадрів, які приходять на виробництво і вже знають, як працювати.

Програма дуального навчання перейнята у Німеччини. Там майбутній робітник майже одразу починає отримувати практичні навички на підприємстві, де планує працювати. Роботодавець платить йому стипендію, і  якщо його задовольняють старанність та навички студента, по закінченню навчання бере до себе на роботу.

«У нас дуальна система запозичена не повністю, введені лише її певні елементи. Стипендію студенту сплачують бюджетним коштом, усе ще значним є компонент теоретичного навчання, але практика відбувається на підприємстві. В області спостерігається активна співпраця навчальних закладів із підприємствами», — зазначив заступник директора департаменту освіти та науки облдержадміністрації Антон Демура.

Він наголосив, що торік у такому процесі були задіяні 12 закладів профтехосвіти. У поточному році їхня кількість зросла до 21. Підготовка спеціалістів здійснюється за певними професіями, наприклад, у Кривому Розі місцевий гірничий ліцей співпрацює з «Кривбасзалізорудкомом», а чимало дніпровських ПТУ — з «Інтерпайпом». «На підприємствах, які думають про майбутнє, маючи наміри продовжувати свою діяльність іще багато років, розуміють, що робітничий потенціал не менш важливий, ніж сировинний чи фінансовий. Тож загалом по області з профтехучилищами співпрацюють  272 підприємства», — додав Антон Демура.

Анастасія Нефретова

Фото: pixabay