Рай в українських Карпатах: лікування та відпочинок

Між високими Карпатськими горами несе свої бистрі води річка Тиса. У мальовничому українському краї все ніби створено для того, аби дарувати красу та здоров’я. Тому цей райський куточок і був обраний для створення оздоровчого комплексу «Трембіта».

Цей мальовничий регіон також іще називають буйволячою столицею. Адже в селі  Велятино і нині можна побачити буйволів закарпатської популяції. Історики вважають, що батьківщиною тварин є Індокитай і що буйволи в Карпати потрапили за часів хана Батия. Відтоді тварини і залишилися тут, пристосувалися до кліматичних умов та стали невід’ємною частиною краю. І не дивно, що з кожним роком бажаючих  побувати у цій дивовижні місцевості стає все більше. Про особливості карпатського оздоровчого відпочинку та чим ще може здивувати цей райський куточок, ексклюзивно розповів «Вістям»  власник і засновник комплексу «Трембіта» Іван Васильович Рарич.

 — Пане Іване, в чому ж особливість, так би мовити родзинка «Трембіти», адже цікавих місць в Україні не бракує…

— Звичайно, але Закарпаття — це, без перебільшення, унікальний мальовничий куточок казкових зелених лісів, засніжених гірських схилів, дивовижно чистого повітря, прозорих озер і стрімких річок. Недарма ці місця вважаються одними з кращих для відпочинку та лікування. Взимку даний регіон зачаровує гостей хвойними та буковими лісами, сніговими вершинами, що справляють незабутнє враження. Це — край  середньовічних замків, овіяних легендами та окутаних інтригуючими таємницями,  унікальних і неповторних творінь майстрів дерев’яного зодчества  — зокрема церков. Бог наділив ці місця цілющими  мінеральними джерелами та неповторною  красою природи. Тут живуть надзвичайно гостинні, добрі та працьовиті люди, які старанно бережуть і постійно примножують свої культурні та духовні надбання. Місце було обрано невипадково. Оздоровчий комплекс «Трембіта» розташувався на поляні серед казкових гір, біля лісу, в селі Велятино Хустського району Закарпатської області. Простора територія, комфортні номери, розвинута інфраструктура, ресторан, бювет із мінеральними водами,  оздоровчий корпус, відвідування термальних вод (із термальною мінеральною хлоридно-натрієвою, борно-бромною водою з підвищеним вмістом йоду, з температурою  + 36-38 оС) — ось що гарантує вам відмінний відпочинок та суттєве покращання здоров’я.

— Звичайно, головна особливість «Трембіти» — лікувальна вода. Чим вона відома і від яких хвороб лікує?

— Карпати багаті лікувальними мінеральними водами, вживання яких ми успішно використовуємо. За вмістом гідрокарбонатів «Шаянська-242» наближається до мінеральних вод «Боржомі» (свердловина №4, Грузія) та «Vichy Celestins» (Франція);  завдяки вмісту також метакремнієвої кислоти належить до групи мінеральних вод відомого курорту Діліжан у Вірменії. Наша лікувальна вода корисна в разі захворювань шлунка, при цукровому діабеті та інших порушеннях обміну речовин; як ендогенних, так і екзогенних хронічних інтоксикаціях, у тому числі важкими металами; при алергіях,  лікуванні захворювань сечовивідних шляхів; у разі залізодефіцитних станів. А ще, крім мінеральних вод, ми можемо запропонувати термальні джерела, які знаходяться неподалік  — 2,5 км.

— Іване Васильовичу, а якщо, наприклад, людину цікавить не оздоровлення, а саме відпочинок та краса, більш туристичний аспект відпочинку. Що можете їй запропонувати?

— У нас є безліч цікавих розваг для людей різного віку. Зокрема, екстремальний рафтинг  річкою Тисою, екскурсії по місцевості — це  Долина нарцисів (травень), оленяча ферма, страусина ферма, фетрофільцева фабрика, монастирі та храми Хустського району (монастирі: жiночий, православний у селі Драгово-Забродь; жiночий, православний у селі Липча, чоловiчий, православний у селі Iза-Нанково, чоловiчий, православний у Хуст-Городилові), Сели­ська сироварня, Іза — центр лозоплетіння, відвідини містичного озера Синевир, Мукачівського замку Паланок, водопаду Шипіт і т. ін.

На території комплексу є озеро для риболовлі, тренажерний зал, настільний теніс, більярд, відкритий басейн, дитячий майданчик, прокат велосипедів.

До речі, ми не обмежені порами року. Взимку у нас також багато цікавого — весь спектр лікувальних послуг, а також лижі, сноуборд, піші прогулянки (теренкури). Ну, і не варто нагадувати, якою красивою є природа Карпат будь-якої пори року.

— Досить популярним і дієвим нині є такий різновид лікування як  спелеотерапія. Які особливості соляної терапії у «Трембіті»?

— Одразу хочу зазначити, що єдиним, легальним, науково обґрунтованим в Україні методом галотерапії   є лікування в середовищі сухого аерозолю NaCl із достатньою терапевтичною концент­рацією. І це дуже важливо, адже мова йде про здоров’я та безпеку людини. Яким чином це діє? Головним лікувальним фактором спелеотерапії є сіль, або NaCl, її найдрібніші частинки розміром 1-5 мікрон. Саме найдрібніші частинки солі проникають у найвіддаленіші відділи бронхіального дерева та надають бронхо­дренажну, протизапальну, імуномодулюючу дію на респіраторний тракт, що значно покращує загальний захист організму. Лікування полягає у тому, що людина перебуває тривалий час в умовах своєрідного мікросередовища печер, гротів, соляних копалень, шахт. Спелеотерапія застосовується для лікування пацієнтів із бронхіальною астмою та іншими захворюваннями органів дихання, гіпертонічною хворобою, захворюваннями суглобів. У соляній кімнаті комплексу «Трембіта» реалізовані три найважливіші принципи лікування: лікар визначає необхідну концентрацію сольового аерозолю, частина респіраторної фракції аерозолю (0,5-
5 мкм) перевищує 95% і весь сеанс задана концентрація підтримується автоматично. І взагалі, це прекрасний спосіб не лише для лікування, а й для зняття стресів та напруження, адже кімнати облаштовані максимально природно, створюється особливий шумовий та світловий фон.

Мальовничий комплекс «Трембіта» — це поєднання європейських оздоровчих технологій із неповторною природою українських Карпат. Будь-якої  пори року тут вам запропонують якісний сервіс,  новітні технології та різні розваги. Тут усе сприяє ідеальному відпочинку, отже, всі елементи доповнюють один одного. Природа дарує вам кришталево чисте та свіже повітря, цілющі джерела з мінеральною водою, красу Карпатських гір… А персонал оздоровчого комплексу «Трембіта» — відмінний сервіс, закарпатську гостинність, турботу, неймовірно смачну кухню та хороший настрій.

Восени «Трембіта» дарує гостям знижки до 15% на готельне проживання за умови бронювання від 5 днів! Чекаємо вас: Закарпатська обл., Хустський р-н, село Велятино, оздоровчий комплекс «Трембіта».

Детальна інформація — за тел. (096) 934-17-42, www.trembita.in.ua

Коментар спеціаліста

Наталя Василівна Токар, головний лікар комплексу «Трембіта»:

 — Спеціалізація нашого комплексу — це опорно-рухова система  (артрит, артроз, різні ускладнення з опорно-руховим апаратом), органи дихання (хронічний бронхіт,  бронхіальна астма, емфізема легень) та шлунково-кишковий тракт. Основні методи лікування, що застосовуються в нашому комплексі в разі захворювань органів дихання: спелеотерапія (соляна кімната), інгаляції з мінеральною водою та з природніми імуномодуляторами, тубус-кварц, набір фізіотерапевтичних процедур (СМТ, ультра­звук, ДДТ, магнітотерапія), вібраційний масаж грудної клітки, загартовування організму з використанням термальних вод та відкритих басейнів. Показаннями для застосування термальних вод є: захворювання кістково-м’язової системи, нервової системи, серцево-судинної системи, гінекологічні, ендокринної системи, органів дихання.

Трохи статистики: 70-80 % наших відпочиваючих відзначають стійке покращання здоров’я, самопочуття; 10-15 % — особливих  змін не відчувають і приблизно 5-10%, які приїхали із загостренням або неповною ремісією, — лікуванню не підлягають.

Дарина Сухоніс

Добавить комментарий