Як реверсні світлофори регулюватимуть рух на Новому мосту Дніпра

26 червня на Новому мосту у Дніпрі, де нині триває ремонт, запрацювали чотири реверсивних світлофори. Вони змінюватимуть рух транспорту двічі на добу – о 6:00 та о 15:00. Також на переправі наносять тимчасову розмітку для реверсного руху. Встановили й відповідні знаки. А із заїздів прибрали огорожу, що стояла раніше. Обладнання придбали за кордоном. Вартість чотирьох світлофорів становить 192,6 тис. грн.

Час зміни руху обирали, спираючись на дані транспортного департаменту. Так, зранку й по обіді, за десять хвилин до переключення, на табло світлофорів з’являється жовта стрілка. Вона сигналізує водіям про зміну руху із середньої полоси – у правий бік. Так триває п’ять хвилин. Протягом наступних п’яти хвилин висвічується червоний хрест. Це означає, що до кінця руху переправою залишається дві полоси. Після цього світлофор інформує про остаточну зміну руху – дві полоси у іншому напрямку.

Реверсивні світлофори є тимчасовими. Їх програмують за допомогою комп’ютера. Тож змінити рух за потреби можна менш ніж за хвилину.