Родзинки Дніпропетровщини: де відпочити на травневі свята

Наближаються травневі свята, а отже, чимало вихідних. «Вісті» пропонують цими днями ознайомитись із родзинками рідного краю. Адже Дніпропетровщині є чим здивувати туриста. До вашої уваги: степові водоспади, старовинні фортеці та козацькі хутори. Не гайте часу — подорожуйте!

Хутір козацький

Цікавий та різноманітний відпочинок на козацьких хуторах «Галушківки». Тут вам забезпечені незабутні враження й гарні фотографії. Заснована запорізькими козаками наприкінці XVII століття, «Галушківка» нині відроджена в усій красі. Це справжній етнографічний музей просто неба: з побіленими хатками-мазанками, чудернаць­кими погребами, старовинними пічками та неперевершеним смаком справжньої української кухні. Тут можна побачити предмети побуту, погуляти на народних гуляннях, покататися верхи, постріляти з лука та арбалета, спробувати себе в метанні ножів і булави, освоїти гончарну справу та техніку відомого в усьому світі Петриківського розпису. Для любителів сільського туризму тутешні місця — своєрідна подорож у минуле, долучення до козацької старовини. Хутір розташовано на околиці сучасного села Гречане Петриківського району Дніпропетровської області, за 60 км від Дніпропетровська. Вартість проживання тут із «повним пансіоном» — 500 грн., одну ж кімнату можна зняти й за 100 грн.

Токівські водоспади

Якщо хочете помилуватися природою, послухати шум водоспадів, завітайте в Апостолівський район. Одне з наймальовничіших його місць — Токівські водоспади — справжнє диво. Тиха та задумлива річка Кам’янка, що  біля Токівського кар’єру, раптом змінює характер — бурхливо, швидко та легко долає величезні валуни. А потім із шипінням і брязканням тисяч дзвіночків, спадає в безодню найглибшого камінного колодязя, перетворюючись на водоспад. І лише здолавши його, наче вередлива дитина в обіймах батьків, заспокоюється, — торує шлях серед безмежжя українського степу знову тихоплинно. Місцеві жителі, туристи полюбляють ці місця: влаштовують фотосесії, купаються, приймають гідромасажні ванни. Загалом водоспад на Кам’янці має величний вигляд: він займає загальну площу понад 2,6 тисячі гектарів. Скелі каньйо­ну, якими протікає річка, заввишки 30 метрів, складаються з рожевого, червоного і сірого граніту, вік якого — 2,6-2,7 млн. років. До речі, поряд із водоспадом у XVIII ст. знаходився зимівник останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишев­ського.

Троїцький монастир

Новомосковщина — справжня туристична родзинка краю. Вона багата на соснові ліси, озера, мінеральні джерела. А головна її перлина — річка Самара. Любителям екстремальних вражень тут не буде нудно — їм запропонують здійснити сплав на байдарках, який може тривати від одного до декількох днів. Обійдеться у 350 грн./день. Та, крім природних красот,   Новомосковський район багатий і духовно: тут знаходиться Троїцький монастир, побудований ще запорізькими козаками в XVIII столітті без жодного цвяха. Неподалік, у селищі Піщанка, можна відвідати чоловічий Пустинно-Самарський монастир, що є місцем паломництва прочан. Він розташований у густому листяному лісі на березі Самари. Лише за декілька  кілометрів від метушні міста потрапляєш в атмосферу утихомирення й спокою. У 1576 році на цьому острові, що з одного боку омивається річками Нова та Стара Самара, а з іншого — вкритий густим лісом, оселилися два ченці-пустельники. Пізніше козаки звели фортецю з підземними ходами, дерев’яну церкву Святителя Миколая, лікарню, кілька житлових будинків для хворих і людей похилого віку. Так з’явився перший монастир. Його будівля збереглася донині. Тож подорож до святині ознайомить вас із чудовою природою, не­звичайною красою цієї споруди. Усі ж бажаючі зможуть відвідати службу, поспілкуватися зі священнослужителями та навіть трохи пожити в обителі.

Сільський рай

Екскурсія до Свято-Покровського храму, що в селі Рубанівське Васильків­ського району, — справжнє диво. До того ж, із Дніпропетровська туди їхати недовго. Півтори години дороги — й за вікнами з’являться сільські вулички, мальовничі пейзажі зі старовинним монастирем та церквою. Це неймовірне місце, в якому вас охопить почуття гармонії. Свято-Покровський храм дивує спокоєм. Кожного подорожнього вражає старовинна архітектура Червоної церкви. Її видно здалеку завдяки величі будови й кольору цегли. Поряд розташувалися кілька стародавніх сільських хат. Це справжній етнографічний музей просто неба. В одній із мазанок жив видатний український фольклорист і казкар Іван Манжура. Побачити церкву, старовинні хатки, місцеві краєвиди, скупатися в живильній купальні — справжнє чудо! Вартість поїздки, яку пропонують туристичні фірми, приблизно 130-150 грн. Це не так уже й багато, а ось вражень — не на один день!

Анфіса Букреєва, фото автора

Добавить комментарий